Trwa ładowanie...

Bliźnięta, które dzieli rok urodzenia

Choć są bliźniętami, urodziły się w różnych latach. W Stanach Zjednoczonych w noc sylwestrową przyszły na świat aż cztery pary bliźniąt, w których jedno dziecko jest o rok starsze od drugiego. Jak to możliwe?

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

1. Oryginalny początek roku

Przełom roku 2016 i 2017 był nietypowy dla wszystkich kobiet, które akurat w tym momencie rodziły. Jednak w najbardziej niecodziennych sytuacjach znalazły się mamy bliźniąt, które urodziły się niedługo po sobie, ale dzieli je... rok.

Taka sytuacja zdarzyła się w stanach Arizona, Kalifornia, Utah i Georgia.

twitter.com
twitter.com

W San Diego w stanie Kalifornia na świat przyszły dwie dziewczynki. Starsza z nich urodziła się o 23:56, młodsza – cztery minuty później.

Z kolei w Atlancie w stanie Georgia pomiędzy narodzinami bliźniąt jest dokładnie 40 minut przerwy. Dziewczynka przyszła na świat o 23:20, a jej młodszy brat – 20 min. po północy.

Trzecia para bliźniąt, które dzieli rok, pochodzi z Glendale w Arizonie. Bliźnięta to chłopcy. Starszy z nich, Sawyer, urodził się dziesięć minut przed północą, młodszy, Everett – tylko minutę po północy. Niby niewiele, ale dzieli ich już rok urodzin.

Everett jest jednocześnie pierwszym dzieckiem urodzonym w szpitalu w Glendale w 2017 roku. Chłopcy są bliźniętami dwujajowymi. W domu czekają na nich dwie starsze siostry: 4-letnia i 13-letnia.

good4utah.com
good4utah.com

Czwarta para bliźniąt przyszła na świat w Salt Lake City. Chłopców dzielą zaledwie dwie minuty. Starszy, James, urodził się o godz. 23:59, młodszy Matthew - minutę po północy. Bracia przyszli na świat drogą cesarskiego cięcia. James ważył ok. 2,5 kg, Matthew - ok. 2,6 kg.

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.