Bielizna dla dzieci

Wybieranie bielizny dla dziecka jest ważnym etapem kompletowania garderoby malucha. Istotnym czynnikiem w doborze bielizny jest płeć dziecka, a także wygoda noszenia, dopasowanie do ciała dziecka i ciekawy wzór. Istnieją różne wykresy rozmiarów bielizny dla dzieci, dlatego aby dobrać idealne produkty, warto zmierzyć dziecko przed udaniem się na zakupy. Najlepiej zaopatrzyć malucha w artykuły marek znanych z dobrej jakości produkowanej bielizny.

Bielizna dla dziewczynki i dla chłopca

Wśród artykułów bieliźnianych dla dziewczynki znaleźć można podkoszulkę na długi i krótki rękaw
lub bez rękawów i majteczki. Poza tym starsze dzieci wchodzące w okres dojrzewania zaczynają nosić również biustonosze sportowe. Majteczki noszone są przez dzieci w różnym wieku, jednak preferencje co do kroju, koloru i stylu bielizny zmieniają się wraz z wiekiem malca.

Polecane wideo:

Wybór odpowiedniej bielizny dla chłopca jest mniej skomplikowanym procesem niż zakup majteczek dla dziewczynki, ponieważ zmiany fizyczne pojawiające się wraz ze wzrostem chłopca nie są tak radykalne jak w przypadku jego siostry i nie potrzebuje on tylu różnych artykułów bieliźnianych. Dla małego dziecka wystarczy skompletować zestaw slipów i bokserek. Ciekawą opcją jest również zakup bielizny łączącej cechy przylegających do ciała slipów i szerszych bokserek, czyli szorty. W sklepach znajdziemy dużą różnorodność wzorów i kolorów artykułów bieliźnianych dla chłopca, więc każda z mam znajdzie tam coś dla swojego małego mężczyzny.

Rodzaje bielizny dla dzieci

Każde dziecko oprócz bluzeczek, spodenek, bucikówi innych elementów odzieży wierzchniej potrzebuje również bielizny. W garderobie malucha nie powinno zabraknąć:

  • Majtek. Należy zapamiętać, że nawet dziecko potrzebuje jednej pary majtek na każdy dzień tygodnia. Jeżeli chcesz, możesz kupić bieliznę podpisaną nazwami dni, jednak nie jest to konieczne. Najlepiej wyposażyć dziecko w majtki bawełniane, a w przypadku gdy wykonane są z innego materiału, przynajmniej krocze powinno być wyprodukowane z naturalnej tkaniny.
  • Podkoszulków. Tak jak w przypadku majteczek, najlepiej mieć oddzielny podkoszulek dla dziecka na każdy dzień tygodnia. W zależności od preferencji malucha, ubrań, które nosi na bieliźnie oraz pogody, można dopasować dziecku różne rodzaje podkoszulków. Oczywiście, najlepiej wybrać bawełniane.
  • Skarpet. Dla chłopca należy dobrać co najmniej 5 par skarpetek w tradycyjnych kolorach takich jak szary, czarny lub biały, oraz 2-3 pary skarpetek wizytowych. Dla dziewczynki warto zakupić kilka par skarpetek białych oraz dużo kolorowych modeli pasujących do ulubionych strojów małej kobietki.
  • Rajstop. W wielu krajach zimą rajstopki noszą i chłopcy, i dziewczynki. Warto posiadać co najmniej 5 par na każdy dzień tygodnia. Dziecku można również ubrać rajstopy pod spodnie, dzięki czemu nie zmarznie podczas zabawy na świeżym powietrzu.
  • Biustonoszów sportowych. Dziewczynki rozwijają się z różną szybkością, dlatego może się zdarzyć, że córka będzie potrzebowała biustonosza sportowego, zanim stanie się pełnoprawną nastolatką. Pierwszy stanik można kupić wtedy, gdy dziewczynka sama o niego porosi lub gdy zauważysz początki rozwoju piersi. Młoda kobietka powinna posiadać co najmniej dwa staniki – podczas gdy nosi jeden, drugi się pierze.

Jeżeli nie chcesz, aby dziecko zmarzło zimą, zaopatrz malucha w co najmniej jeden długi zestaw bielizny. Najczęściej wykonane są z materiałów termicznych lub wełny, chociaż zdarzają się również komplety z jedwabiu czy kaszmiru. Zanim wybierzesz konkretny produkt, zastanów się, w jakiej bieliźnie dziecko będzie czuło się komfortowo – niektóre maluchy nie znoszą wełny, a niektóre sztucznie wytwarzanych tkanin. Ta sama zasada dotyczy wszystkich artykułów bieliźnianych – majtki czy podkoszulki dla dziecka powinny być przede wszystkim wygodne i nie krępować ruchów aktywnego malca.

Patrycja Karpińska

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Ubranka dla dzieci

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ubranka dla dzieci
Ubranka dla dzieci

Ubranka w pszczele wzory

Ubranka w pszczele wzory

Dzieci w ubraniach we wzorki Maluchy wyglądają uroczo w ubraniach we wzorki. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe Chłopiec w komplecie w pszczele

Ubranka dla dzieci

Czy wiesz, jak dbać o zdrowie stóp twojego dziecka?

wiosennej kolekcji butów dla dzieci. Producent dziecięcego obuwia prowadzi akcję informacyjną dla rodziców, aby przybliżyć im problem nieodpowiedniego (...) doboru obuwia dla dzieci i udzielić praktycznych rad, jak...

Ubranka dla dzieci

Dowiedz się, dlaczego warto kupować używane ubranka

Dowiedz się, dlaczego warto kupować używane ubranka

do tego jeszcze ubranka... czasem kilka razy dziennie trzeba zmieniać maluszkowi strój. Uzupełnienie szafy dziecka wiąże się niestety ze sporymi kosztami (...) szczęścia możliwe będzie znalezienie ubranek z metką. Bezpieczeństwo...

Ubranka dla dzieci

Wyprawka dla noworodka - ubranka, artykuły higieniczne

. Rodzice często kupują ubranka o najmniejszym rozmiarze, a tak naprawdę nie wiadomo do końca, ile dziecko będzie mierzyć po porodzie. Dlatego warto kupić (...) trzeba przed użyciem wyprać i wyprasować. Ubranka...

Ubranka dla dzieci

Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Podobnie jak dorośli, dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami - są to m.in. ból pięt, choroba Haglunda-Severa czy płaskostopie. Choroby stóp (...) określone właściwości uzależnione od natury problemu zdrowotnego. Obuwie profilaktyczne...

Ubranka dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci

Rozmiary butów dla dzieci są szczególnie ważne, by chodzenie w zakupionym obuwiu było wygodne i nie sprawiało bólu. Wybór właściwego rozmiaru butów (...) dla malucha to sprawa niezwykle istotna i wcale niełatwa. Badania naukowe wykazują,...

Ubranka dla dzieci

Ubrania dla dzieci

Ubrania dla dzieci

Kupowanie koszulek dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Największym problemem jest dopasowanie ubrań do wzrostu rozwijającego się malca i do jego upodobań.

Ubranka dla dzieci

Buty dla niemowlaka

Buty dla niemowlaka

Wybór bucików dla małego dziecka nie jest prosty. Na rynku znajduje się mnóstwo różnych butów, zachwalanych przez producentów

Ubranka dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Modne ubrania dla dzieci

Małe dziewczynki uwielbiają stroić się w ubrania swoich mam. Mali chłopcy chętnie upodabniają się do swoich ojców.