Trwa ładowanie...

Biegunka przed porodem - objaw zbliżającego się porodu

Avatar placeholder
28.06.2020 11:52
Biegunka wczesnym objawem porodu
Biegunka wczesnym objawem porodu (gettyImages)

Przebieg ciąży jest sprawą indywidualną każdej kobiety. Każda z pań znosi ten stan inaczej – jedne chcą jedynie spać i leżeć, drugie w ósmym miesiącu ciąży chodzą po górskich szlakach. Tak samo jest z porodem i samopoczuciem tuż przed. Zdarzają ci się biegunki i wymioty? To objaw zbliżającego się porodu.

spis treści

1. Biegunka przed porodem

Położne twierdzą, że biegunka i silne mdłości wraz z wymiotami to początek porodu. Jest w tym sporo prawdy, jednak nie każda kobieta ich doświadcza.

Biegunka przed porodem oznacza, że organizm kobiety oczyszcza się, ponieważ jelita pełne złogów utrudniają schodzenie główki dziecka w dół kanału rodnego. Biegunka może być spowodowana działaniem hormonów i układu nerwowego.

2. Biegunka w ciąży to wynik stresu?

Zobacz film: "Jakie są przyczyny przedwczesnego porodu?"

Świadomość, że za chwilę czeka cię najważniejszy moment w życiu, na który przygotowywałaś się przez 9 msc., może wywoływać stres. Większość ciężarnych boi się również bólu – stąd luźne stolce.

Hormony powodujące skurcze i rozwieranie się szyjki macicy mogą jednocześnie wywołać nudności. Wbrew pozorom, dla personelu jest to dobry objaw, świadczący o tym, że poród przebiega prawidłowo.

Choć to trudne, nie zapomnij o nawadnianiu organizmu. W miarę możliwości bierz choćby po małym łyczku wody, aby mieć siły na zbliżający się poród.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze