Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce

Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce są liczne, można więc spokojnie marudzić i przebierać w propozycjach. Rodzice planujący wczasy z dzieckiem muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Małego turystę trudniej zadowolić niż osobę starszą. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie atrakcji turystycznych w Wielkopolsce, z których warto skorzystać. Na liście nie zabraknie Palmiarni i Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, Skansenu Miniatur w Pobiedziskach, a także innych ciekawych miejsc.

Polecane wideo:

Palmiarnia i Jezioro Maltańskie w Poznaniu

1100 gatunków roślin, 50 gatunków roślin wodnych i 170 gatunków ryb akwariowych – taka bogatą kolekcją może się poszczycić Palmiarnia w Poznaniu. Atrakcje dla dzieci w Poznaniu mają charakter wystawowo-dydaktyczny. Palmiarnia mieści się w Parku Wilsona i zajmuje 12 pawilonów. Niektóre z nich są zamknięte dla zwiedzających, gdyż właśnie w nich rozmnażają się rośliny. Ten obiekt botaniczny jest jednym z największych w Europie. Dzieci z pewnością zainteresuje tropikalna roślinność, wystawy ciętych kwiatów, bonsai i zwierząt. Młodzi turyści będą mogli wziąć udział w wystawach fotograficznych, rzeźbiarstwa, ceramiki i sztuki mozaiki.

Poznań zaprasza do centrum rekreacyjnego, jakim jest Jezioro Maltańskie wraz z otaczającym je zielonym terenem. Atrakcje turystyczne dla dzieci w Polsce dają im możliwość skorzystania z imprez sportowych, muzycznych i artystycznych, organizowanych nad Jeziorem Maltańskim przez cały rok. Dzieci mogą jeździć na rolkach, rowerach, przez cały rok dostępny jest stok narciarski oraz tory saneczkowe. Amatorzy jazdy na łyżwach od jesieni do wiosny mogą korzystać z lodowiska. Co roku organizowany jest Festiwal Teatralny Malta, Maltańska Scena Muzyczna i Letnie Kino. Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce zaciekawią też dorosłych.

Skansen Miniatur w Pobiedziskach i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

Atrakcje turystyczne w Wielkopolsce nie ograniczają się jedynie do Poznania. W Pobiedziskach w 1998 roku powstał Skansen Miniatur. Można tam zobaczyć aż 35 najważniejszych obiektów historycznych z Poznania, Gniezna i Inowrocławia. W skali 1:20 zbudowane zostały Pałac w Rogalinie, Mysia Wieża, Biskupin, Pałac w Antoninie, Katedra w Gnieźnie, Stary Rynek w Poznaniu, Opera Poznańska i wiele innych. Wczasy z dzieckiem mogą być zabarwione nutą edukacyjną. Maluch może jednocześnie bawić się i uczyć.

W Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu można dowiedzieć się wiele o bartnictwie, pszczelarstwie i jedwabnictwie. Jest to unikatowy obiekt na skalę europejską. Można w nim znaleźć ogromny zbiór uli (niektóre pochodzące z XV wieku) i podejrzeć życie intymne pszczół. Zorganizowane wystawy dostarczają ciekawych informacji na temat miododajnych roślin, hodowli jedwabników i przedmiotów niezbędnych do pozyskiwania jedwabiu.

Beata Kłoczko, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów