Trwa ładowanie...

Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce

Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce są liczne, można więc spokojnie marudzić i przebierać w propozycjach. Rodzice planujący wczasy z dzieckiem muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Małego turystę trudniej zadowolić niż osobę starszą. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie atrakcji turystycznych w Wielkopolsce, z których warto skorzystać. Na liście nie zabraknie Palmiarni i Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, Skansenu Miniatur w Pobiedziskach, a także innych ciekawych miejsc.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Palmiarnia i Jezioro Maltańskie w Poznaniu

1100 gatunków roślin, 50 gatunków roślin wodnych i 170 gatunków ryb akwariowych – taka bogatą kolekcją może się poszczycić Palmiarnia w Poznaniu. Atrakcje dla dzieci w Poznaniu mają charakter wystawowo-dydaktyczny. Palmiarnia mieści się w Parku Wilsona i zajmuje 12 pawilonów. Niektóre z nich są zamknięte dla zwiedzających, gdyż właśnie w nich rozmnażają się rośliny. Ten obiekt botaniczny jest jednym z największych w Europie. Dzieci z pewnością zainteresuje tropikalna roślinność, wystawy ciętych kwiatów, bonsai i zwierząt. Młodzi turyści będą mogli wziąć udział w wystawach fotograficznych, rzeźbiarstwa, ceramiki i sztuki mozaiki.

Poznań zaprasza do centrum rekreacyjnego, jakim jest Jezioro Maltańskie wraz z otaczającym je zielonym terenem. Atrakcje turystyczne dla dzieci w Polsce dają im możliwość skorzystania z imprez sportowych, muzycznych i artystycznych, organizowanych nad Jeziorem Maltańskim przez cały rok. Dzieci mogą jeździć na rolkach, rowerach, przez cały rok dostępny jest stok narciarski oraz tory saneczkowe. Amatorzy jazdy na łyżwach od jesieni do wiosny mogą korzystać z lodowiska. Co roku organizowany jest Festiwal Teatralny Malta, Maltańska Scena Muzyczna i Letnie Kino. Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce zaciekawią też dorosłych.

2. Skansen Miniatur w Pobiedziskach i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

Atrakcje turystyczne w Wielkopolsce nie ograniczają się jedynie do Poznania. W Pobiedziskach w 1998 roku powstał Skansen Miniatur. Można tam zobaczyć aż 35 najważniejszych obiektów historycznych z Poznania, Gniezna i Inowrocławia. W skali 1:20 zbudowane zostały Pałac w Rogalinie, Mysia Wieża, Biskupin, Pałac w Antoninie, Katedra w Gnieźnie, Stary Rynek w Poznaniu, Opera Poznańska i wiele innych. Wczasy z dzieckiem mogą być zabarwione nutą edukacyjną. Maluch może jednocześnie bawić się i uczyć.

W Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu można dowiedzieć się wiele o bartnictwie, pszczelarstwie i jedwabnictwie. Jest to unikatowy obiekt na skalę europejską. Można w nim znaleźć ogromny zbiór uli (niektóre pochodzące z XV wieku) i podejrzeć życie intymne pszczół. Zorganizowane wystawy dostarczają ciekawych informacji na temat miododajnych roślin, hodowli jedwabników i przedmiotów niezbędnych do pozyskiwania jedwabiu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.