Trwa ładowanie...

Atrakcje dla dzieci na Pomorzu

Atrakcje dla dzieci na Pomorzu są niezwykle kuszące. I choć Pomorze to rozległa kraina geograficzna, tak samo liczne są przyjemności, które miejscowi proponują turystom. Samo Pojezierze Pomorskie zachęca do wyprawy do Borów Tucholskich lub do miejscowości kaszubskich. Sierakowo Sławieńskie kusi wioską Hobbitów, a Podgórki reklamują się jako kraina bajek i rowerów. Jakie atrakcje turystyczne dla dzieci wybrać i jak miło spędzić wakacje? O tym w poniższym artykule.

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"

spis treści

1. Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim

Agroturystyka nad morzem dla dzieci przedstawia cały wachlarz usług. Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim to kraina żywcem przeniesiona z kart powieści J.R.R. Tolkiena. Bajkowe budowle, kramy pod strzechą i warsztaty rzemieślnicze to tylko niektóre atrakcje dla dzieci w Polsce. Turyści mogą wejść na wieżę widokową, wziąć udział w grach terenowych i wytrzymałościowych. Pomocą wszystkim służy miejscowa ludność przebrana za rycerzy, strażników, karzełki, elfy, hobbitów i inne postaci z „Władcy pierścieni”.

Baśniowy krajobraz wioski Hobbitów wypełnia odpowiednia infrastruktura i członkowie Stowarzyszenia Hobbiton, którzy organizują Jarmarki Hobbitów i przyjmują turystów. Goście mogą zanurzyć się w ten magiczny świat pełen przygód i zabaw. Wioska zbudowana została na placu, na którym znajdują się właśnie domy Hobbitów oraz Wieża Elfów. Oprócz tych budynków turyści mogą zajrzeć do Kuźni Krasnoludów, Smoczej Jamy i przejść się po Lesie Elfów. Tego typu atrakcje turystyczne dla dzieci w Polsce są edukacyjna przygodą. Mali odkrywcy otrzymują zadania, muszą przebyć trasę wokół wsi, borykają się z przeszkodami, uciekają i gonią, by na końcu odpocząć w gospodzie.

Inne wioski tematyczne zachodniopomorskie:

  • Dąbrowa – Wioska Zdrowego Życia;
  • Iwięcino – Wioska Końca Świata;
  • Paproty – Wioska Labiryntów i Źródeł;
  • Podgórki – Wioska Baśni i Zabawy.

2. Podgórki i Pojezierze Pomorskie

Podgórki to mała miejscowość turystyczna na Pomorzu. Atrakcje dla dzieci to głównie zajęcia teatralne (teatr cieni i czarny teatr) i zajęcia artystyczno-rękodzielnicze. Mali turyści będą mogli malować na szkle i tworzyć świece z wosku pszczelego. Dodatkowym atutem są organizowane przejażdżki rowerowe po specjalnie wyznaczonych szlakach turystycznych. Na szlakach są położone gospodarstwo Hanki i Rumcajsa, u których będzie można spróbować pierogów, pasieka Gucia i domek Alicji w Krainie Czarów.

Atrakcje dla dzieci nad morzem nie ograniczają się jedynie do zabaw wodnych. Pojezierze Pomorskie zaprasza do odwiedzenia Borów Tucholskich. Zaciekawić może wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku akwedukt w Fojutowie. W Odrach stoją owiane tajemnicą kamienne kręgi, a w Wymysłowie warto wybrać się do Muzeum Indian. Kaszuby to kolejna kraina na Pojezierzu Pomorskim warta odwiedzenia. W Szymbarku dzieci ucieszą się na widok domu stojącego na głowie i wszystkich sprzętów poprzyczepianych do sufitu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.