Trwa ładowanie...

Atrakcje dla dzieci - Mazowieckie

Każdy rodzic wie, jak trudno na urlopie znaleźć odpowiednie atrakcje dla dzieci. Mazowieckie oferuje sporo pomysłów na zorganizowanie dziecku czasu podczas ferii czy wakacji. Jednak nadal nie tak łatwo wybrać atrakcje, które spodobają się dziecku. Jak sprawić, by ferie dla najmłodszych były niezapomniane, a wybrane przez ciebie atrakcje wspomagały rozwój twojego dziecka?

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

spis treści

1. Kulturalne atrakcje dla dzieci w Mazowieckiem

Warszawa, jako stolica, oferuje bardzo wiele atrakcji, szczególnie jeśli chodzi o historię, kulturę i sztukę. Nigdy nie jest za wcześnie na pokazywanie dziecku piękna, które można znaleźć w galerii, filharmonii czy muzeum, a nawet w kinie. Sztuka dla dzieci powinna być dla nich także zabawą.

  • Galeria. Coraz częściej galerie tworzą specjalne wystawy, które mogą zainteresować dzieci.
  • Filharmonia. Muzyka rozwija umysł dziecka, nawet tego w łonie matki. W Warszawie można już spotkać specjalne koncerty dla rodziców z dziećmi oraz kobiet w ciąży.
  • Muzeum. Dla chłopców fascynujące może okazać się Muzeum Techniki, gdzie zobaczą, z czego składa się samochód i jak wygląda klisza filmu. Dla wszystkich dzieci ciekawym przeżyciem może być spotkanie z Orientem w Muzeum Azji i Pacyfiku czy "spróbowanie nauki" w Centrum Nauki Kopernik (dla dzieci zainteresowanych kosmosem już niedługo będzie udostępnione planetarium).
  • Kino. Największą frajdę sprawi dziecku film w 3D. Coraz więcej zabawnych kreskówek, nadających się zarówno dla dzieci, jak i rodziców, można oglądać w trzech wymiarach. W kinach są specjalne seanse przeznaczone dla dzieci - odbywają się w godzinach porannych lub południowych. Powstają także specjalne kina dla dzieci w Warszawie, które umożliwiają przyjście do kina także rodzicom z malutkimi dziećmi i spokojne obejrzenie filmu.
  • Teatr. Spotkanie z żywą historią odgrywaną przez prawdziwe osoby to niesamowite przeżycie dla przedszkolaka. Wybieraj teatry dla dzieci lub sztuki dla nich przeznaczone. Frajdę sprawią też wyprawy do teatru lalek.
  • Zamki. Przykładem miejsca, gdzie dziewczynki poczują się jak księżniczki, a chłopcy jak rycerze, są zamki. Do wyboru mamy w Warszawie: Zamek Królewski (podczas zwiedzania można opowiedzieć dziecku o królach czy królowie Bonie), Zamek Ujazdowski i Zamek Ostrogskich (można opowiedzieć legendę o złotej kaczce związaną właśnie z tym miejscem), a poza Warszawą: zamek książąt mazowieckich w Ciechanowie, zamek książąt mazowieckich w Czersku czy zamek książąt mazowieckich w Płocku.

2. Bardziej rozrywkowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

Oprócz rozwoju duchowego dziecko potrzebuje także możliwości rozwoju fizycznego. Spacery, pływanie czy zabawa z rodzicem w piłkę to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Rozrywką dla dziecka jest również oglądanie cyrkowych sztuczek. Nie niesie to za sobą wartości edukacyjnych, ale przecież nie tylko one są ważne w przeżyciach z dzieciństwa.

  • Basen lub Aquapark. Kontakt z wodą poprawia koordynację i… jest po prostu świetną zabawą. Pamiętaj, aby zawsze być obok dziecka.
  • Park. Łazienki czy inny park to trochę zieleni, tak potrzebnej twojemu dziecku. Spacer z rodzicami jest dla malucha równie ważny jak inne atrakcje, które możesz mu zaoferować.
  • Cyrk. Dzieci nieodmiennie dobrze bawią się, oglądając występy clowna czy uroczych małpek. Pozwól mu na to raz na jakiś czas, a może także tobie spodoba się wizyta w cyrku.

Mamy w Polsce dużo atrakcji dla dzieci. Możemy to wykorzystać, aby dzieciństwo naszej pociechy było niezapomniane. Wybór odpowiednich atrakcji dla dziecka może też zaważyć na jego przyszłości - może po zwiedzeniu galerii zainteresuje się malarstwem? A może filharmonia pozwoli mu odkryć w sobie pasję do muzyki, a częste wizyty na basenie zrobią z niego pływaka?  

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.