Atrakcje dla dzieci - Mazowieckie

Każdy rodzic wie, jak trudno na urlopie znaleźć odpowiednie atrakcje dla dzieci. Mazowieckie oferuje sporo pomysłów na zorganizowanie dziecku czasu podczas ferii czy wakacji. Jednak nadal nie tak łatwo wybrać atrakcje, które spodobają się dziecku. Jak sprawić, by ferie dla najmłodszych były niezapomniane, a wybrane przez ciebie atrakcje wspomagały rozwój twojego dziecka?

Kulturalne atrakcje dla dzieci w Mazowieckiem

Warszawa, jako stolica, oferuje bardzo wiele atrakcji, szczególnie jeśli chodzi o historię, kulturę i sztukę. Nigdy nie jest za wcześnie na pokazywanie dziecku piękna, które można znaleźć w galerii, filharmonii czy muzeum, a nawet w kinie. Sztuka dla dzieci powinna być dla nich także zabawą.

Polecane wideo:

  • Galeria. Coraz częściej galerie tworzą specjalne wystawy, które mogą zainteresować dzieci.
  • Filharmonia. Muzyka rozwija umysł dziecka, nawet tego w łonie matki. W Warszawie można już spotkać specjalne koncerty dla rodziców z dziećmi oraz kobiet w ciąży.
  • Muzeum. Dla chłopców fascynujące może okazać się Muzeum Techniki, gdzie zobaczą, z czego składa się samochód i jak wygląda klisza filmu. Dla wszystkich dzieci ciekawym przeżyciem może być spotkanie z Orientem w Muzeum Azji i Pacyfiku czy "spróbowanie nauki" w Centrum Nauki Kopernik (dla dzieci zainteresowanych kosmosem już niedługo będzie udostępnione planetarium).
  • Kino. Największą frajdę sprawi dziecku film w 3D. Coraz więcej zabawnych kreskówek, nadających się zarówno dla dzieci, jak i rodziców, można oglądać w trzech wymiarach. W kinach są specjalne seanse przeznaczone dla dzieci - odbywają się w godzinach porannych lub południowych. Powstają także specjalne kina dla dzieci w Warszawie, które umożliwiają przyjście do kina także rodzicom z malutkimi dziećmi i spokojne obejrzenie filmu.
  • Teatr. Spotkanie z żywą historią odgrywaną przez prawdziwe osoby to niesamowite przeżycie dla przedszkolaka. Wybieraj teatry dla dzieci lub sztuki dla nich przeznaczone. Frajdę sprawią też wyprawy do teatru lalek.
  • Zamki. Przykładem miejsca, gdzie dziewczynki poczują się jak księżniczki, a chłopcy jak rycerze, są zamki. Do wyboru mamy w Warszawie: Zamek Królewski (podczas zwiedzania można opowiedzieć dziecku o królach czy królowie Bonie), Zamek Ujazdowski i Zamek Ostrogskich (można opowiedzieć legendę o złotej kaczce związaną właśnie z tym miejscem), a poza Warszawą: zamek książąt mazowieckich w Ciechanowie, zamek książąt mazowieckich w Czersku czy zamek książąt mazowieckich w Płocku.

Bardziej rozrywkowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

Oprócz rozwoju duchowego dziecko potrzebuje także możliwości rozwoju fizycznego. Spacery, pływanie czy zabawa z rodzicem w piłkę to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Rozrywką dla dziecka jest również oglądanie cyrkowych sztuczek. Nie niesie to za sobą wartości edukacyjnych, ale przecież nie tylko one są ważne w przeżyciach z dzieciństwa.

  • Basen lub Aquapark. Kontakt z wodą poprawia koordynację i… jest po prostu świetną zabawą. Pamiętaj, aby zawsze być obok dziecka.
  • Park. Łazienki czy inny park to trochę zieleni, tak potrzebnej twojemu dziecku. Spacer z rodzicami jest dla malucha równie ważny jak inne atrakcje, które możesz mu zaoferować.
  • Cyrk. Dzieci nieodmiennie dobrze bawią się, oglądając występy clowna czy uroczych małpek. Pozwól mu na to raz na jakiś czas, a może także tobie spodoba się wizyta w cyrku.

Mamy w Polsce dużo atrakcji dla dzieci. Możemy to wykorzystać, aby dzieciństwo naszej pociechy było niezapomniane. Wybór odpowiednich atrakcji dla dziecka może też zaważyć na jego przyszłości - może po zwiedzeniu galerii zainteresuje się malarstwem? A może filharmonia pozwoli mu odkryć w sobie pasję do muzyki, a częste wizyty na basenie zrobią z niego pływaka?  

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje razem z dzieckiem

Wakacje poza granicami kraju Mając dziecko, również mozna wyjechać na wakacje - nawet poza granice kraju. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować.

Wycieczki

Jak podróżować z dzieckiem?

Jak podróżować z dzieckiem?

Nie bój się podróży z noworodkiem Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia. Bądź...

Wycieczki

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe przekąski na podróż

Zdrowe jedzenie w podróży Długie podróże sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Jeśli nie zaplanujesz zdrowych posiłków wcześniej, zapewne zjesz na obiad fast food, a pomiędzy posiłkami podjadać będziesz chipsy i batoniki, popijając to wszystko napojem gazowanym....

Wycieczki

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

Wspomnienie sielskich wakacji w magicznej sesji zdjęciowej

i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki zrobił maluchom niezwykłe zdjęcia, które będą dla nich wspaniałą pamiątką. Beztroskie zabawy (...) , Emersona i Greysona, na wyprawę do dziadków i kuzynów. Podczas wycieczki...

Wycieczki

Rodzina w samochodzie

Rodzina w samochodzie

Współczesne rodziny wiele czasu spędzają w samochodzie. Dojazdy do pracy, szkoły, dodatkowe zajęcia, czy na wycieczki zajmują sporą część każdego dnia.

Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów