Trwa ładowanie...

Artystka zakpiła z komunijnych oczekiwań. Zdjęcie jest hitem w sieci

Avatar placeholder
29.04.2024 09:49
Zdjęcie robi furorę w sieci
Zdjęcie robi furorę w sieci ((TikTok))

Zastanawiasz się, jaki prezent podarować z okazji Pierwszej Komunii Świętej? To pytanie spędza sen z powiek praktycznie każdej osoby, która otrzymała zaproszenie na tę uroczystość. Niektórzy rodzice oczekują ekstrawaganckich upominków za niebagatelne kwoty. Doskonale pokazała to w 2019 roku artystka Karolina Wojtas, której zdjęcie co roku w sezonie komunijnym udostępniane jest w social mediach.

spis treści

1. Komunijne prezenty

Wielu gości zaproszonych na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej często zastanawia się, ile powinni przeznaczyć na prezent komunijny lub ile pieniędzy wrzucić do koperty. Na pozór odpowiedź jest łatwa - powinniśmy zainwestować tyle, na ile nas stać, ale jednocześnie tyle, aby nie obciążyć zbytnio naszej domowej kasy.

Specjaliści podkreślają, że sumę, którą zamierzamy wydać na upominek komunijny, powinniśmy ustalać głównie na podstawie naszej relacji z dzieckiem, które przystępuje do sakramentu.

Zobacz film: "Prezent na komunię. Konsola i elektryczna hulajnoga to hity sprzedaży"

Jedna z powszechnie stosowanych zasad mówi, że wartość podarunku komunijnego powinna odpowiadać cenie jednego "talerzyka" na przyjęciu komunijnym. Jaka jest ta cena w bieżącym roku?

W najmniej kosztownych restauracjach cena "talerzyka" nie spada poniżej 150 zł, natomiast w miejscach o wyższym standardzie koszt komunijnego menu dla jednej osoby może sięgać nawet 400 zł.

2. Drobna kpina artystki

Ostatnio można jednak zauważyć, że Pierwsza Komunia Święta przybiera coraz bardziej komercyjny wymiar. Wręczane prezenty stają się coraz to bardziej kosztowne i luksusowe. Wśród upragnionych upominków znajdują się takie produkty jak quady, smartfony, czy elektryczne hulajnogi. Na tym jednak lista się nie kończy.

Karolina Wojtas, fotografka, w 2019 roku stworzyła obraz, który jest satyrycznym komentarzem na temat materializmu, jaki towarzyszy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Warto jednak zaznaczyć, że fotografia była stylizowana i nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji.

Pod zdjęciem, które artystka opublikowała na Instagramie, pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy internauci nawet próbowali policzyć, ile pieniędzy otrzymało dziecko z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

"Ile kasy, o chłopie" - pisali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze