Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

AquaCity Poprad – dlaczego warto tam pojechać z dziećmi?

Rodzinny wypoczynek jest okazją do relaksu i spędzenia razem czasu. AquaCity Poprad to ośrodek, który doskonale się do tego nadaje. Atrakcje czekają nie tylko na dorosłych, ale także na dzieci.

AquaCity Poprad
AquaCity Poprad

Na powierzchni 1600 mkw. rozciąga się ośrodek AquaCity Poprad – nowoczesny kompleks zrzeszony z Regionem Wysokie Tatry. To zarówno park wodny, jak i centrum wellness. Jeśli szukaliście miejsca, gdzie wypoczniecie z dziećmi, właśnie ten ośrodek zapewnia do tego znakomite warunki. Zarówno dla gości hotelu, jak i aquaparku opieka nad dziećmi jest darmowa. AquaCity Poprad zatrudnia doświadczonych opiekunów, którym można bez obawy powierzyć opiekę nad nawet najmłodszymi pociechami. Na maluchów czekają atrakcje, które zapewnią im doskonałą zabawę. Dzieci pilnowane są tak długo, jak potrzeba, nie ma żadnych ograniczeń. W tym czasie rodzice mają chwilę dla siebie, nie muszą się spieszyć. Mogą zrelaksować się w saunie, SPA lub skorzystać z innych atrakcji, nie martwiąc się o swoich milusińskich.

AquaCity Poprad
AquaCity Poprad

1. Zabawy z animatorami

W AquaCity Poprad latem jest realizowany rozbudowany program animacyjny z konkursami. Dzieci mogą brać w nich udział same lub razem z rodzicami. Animatorzy prowadzą zabawy i warsztaty kreatywne. Najmłodsi goście ośrodka rysują, malują, ozdabiane są ich twarze bezpiecznymi dla skóry farbami (facepainting).

Animatorzy organizują zajęcia ruchowe dla dzieci. Maluchy biorą udział w balonowym show, aerobiku i nauce tańca. Regularnie odbywają się minidyskoteki z maskotkami znanymi z bajek. W czasie słonecznej pogody zajęcia taneczne odbywają się na scenie znajdującej się na zewnątrz. Dzieci tańczą również w strefie dla najmłodszych, która jest na przeszklonym tarasie nad basenami Blue Sapphire.

Zabawy z animatorami
Zabawy z animatorami

2. Sauna i basen dla najmłodszych

AquaCity Poprad zadbał także o relaks dzieci. Dla nich została przygotowana specjalna sauna, która jest czynna w weekendy.

Należy podkreślić, że AquaCity Poprad to nowoczesny i bezpieczny kompleks wypoczynkowy. Hotele znajdują się na terenie parku wodnego. Dzięki temu przejście z miejsca zakwaterowania do aquaparku jest wygodne. Popularną atrakcją parku wodnego jest basen dla dzieci Treasure Island (Wyspa Skarbów). To egzotyczna zatoka, gdzie maluchy kąpią się w słonej wodzie jak w morzu. Właśnie w tej wodzie umieszczono wrak statku pirackiego ze zjeżdżalniami. Natomiast w weekendy realizowany jest pokaz z piratami, w którym pojawiają się zabawne postaci. W basenie dla dzieci pływają rybki z filmu „Gdzie jest Nemo?”, a złota piratów strzeże maskotka Wyspy Skarbów – sympatyczny legwan Hugo.

Strefy dla dzieci
Strefy dla dzieci

Wakacje z dziećmi w AquaCity Poprad to także okazja, żeby całą rodziną skorzystać z piramidy zabaw wodnych. Ta atrakcja czynna jest latem. Piramida Majów to trzy baseny, zjeżdżalnie (jedna z nich ma aż 20 m wysokości) oraz rwąca rzeka i wodotryski.

Strefy dla dzieci
Strefy dla dzieci

3. Strefy dla dzieci

W ośrodku AquaCity Poprad znajduje się kilka stref i kącików przeznaczonych dla dzieci. Przez cały tydzień w Blue Sapphire działa strzeżony plac zabaw. Zajęcia odbywają się pod nadzorem animatorki, a korzystać z nich mogą dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Natomiast wieczorem w tym miejscu wyświetlane są bajki.

Na terenie aquaparku działa latem strefa zabaw Fun Kids. Na plaży usypanej na terenie ośrodka dzieci bawią się w 35-metrowym nadmuchanym pirackim parku, są tam zamki, trampoliny, huśtawki, ciuchcia. Maluchy jeżdżą także samochodzikami elektrycznymi, a dla starszych dzieci przygotowano tyrolkę ze zjazdem na linie.

VR Zone dla małych i dużych
VR Zone dla małych i dużych

4. VR Zone dla małych i dużych

Odpoczynek w AquaCity Poprad to okazja, żeby doświadczyć wyjątkowych przeżyć w strefie VR Zone. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Strefa VR Zone znajduje się na II piętrze Blue Sapphire, obok kąciku dla dzieci.

Dzięki nowoczesnym okularom VR i sterownikom ruchy użytkownika są wiernie kopiowane i przenoszone do świata wygenerowanego przez wirtualną rzeczywistość. Cyfrowe otoczenie jest realistyczne, pozwala szybko zapomnieć, gdzie użytkownik znajduje się naprawdę. Dostępne są symulatory środowiska naturalnego z różnych zakątków Ziemi, symulatory świata przyszłości, sztuki, sportu itd. Dzieci i dorośli korzystają również z symulatora wyścigów (VR Racine) oraz symulatora w formie siedzenia lotniczego (VR Seats).

5. Wspólne wycieczki

Poprad leży w sercu Wysokich Tatr. Wypoczynek w AquaCity to okazja, żeby całą rodziną wyruszyć na spacer górskimi szlakami i zwiedzić malowniczą okolicę. Doskonale zachowane zabytki, piękne kościoły, a przede wszystkim wspaniała przyroda to atuty regionu spiskiego.

Spiska Sobota, która jest częścią Popradu, to miejsce, gdzie zobaczycie renesansowe budynki i dzwonnicę, trójkątny rynek miejski, kościoły romańskie, barokową dzwonnicę, muzea i galerie.

Wycieczka na Hrebienok to okazja, żeby zobaczyć Wodospady Zimnej Wody, a przede wszystkim Tatrzańską Świątynię Lodową. Co roku w bryłach lodu wykuwany jest inny obiekt. W 2018 roku była to replika bazyliki św. Piotra w Rzymie i kolumnady Berniniego.

W sąsiedztwie Popradu znajduje się największy w Europie Środkowej Zamek Spiski, a nieco dalej w mieście Lewocza można podziwiać gotyckie zabytki i znane sanktuarium maryjne. Wyjazd do Słowackiego Raju to okazja, żeby poznać tamtejsze szlaki i zabytki, park krajobrazowy i skansen kultury ludowej.

AquaCity Poprad to ośrodek, w którym miło spędzą czas nie tylko dorośli, ale i dzieci w każdym wieku. Najlepiej pojechać tam na wakacje całą rodziną. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią atrakcję, a pobyt w parku wodnym na długo pozostanie w pamięci.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.