Trwa ładowanie...

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Avatar placeholder
04.04.2019 09:22
Adapter do pasów dla kobiet w ciąży
Adapter do pasów dla kobiet w ciąży (123rf)

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży zapewnia ciężarnym bezpieczeństwo i komfort jazdy już od 2. miesiąca ciąży. Jego zaletą jest to, że kieruje pasy pod brzuch przyszłej mamy, dzięki czemu siła, z jaką może być wyrzucona podczas wypadku, kieruje się na biodra i miednicę, a nie ma brzuch, co gwarantuje większe bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. Adapter do pasów dla ciężarnych może być stosowany zarówno na przednim, jak i na tylnym siedzeniu. Może go używać kobieta jadąca w samochodzie jako kierowca i pasażer.

spis treści

1. Adapter do pasów bezpieczeństwa w ciąży

Bezpieczeństwo kobiety w ciąży to podstawa utrzymania ciąży i urodzenia zdrowego dziecka. Jedną z sytuacji, która może stanowić realne zagrożenie dla ciężarnej i płodu, jest jazda samochodem. Przepisy prawne mówią, że kobieta w zaawansowanej ciąży nie jest zobligowana do zapinania pasów, gdyż może to powodować uszkodzenie płodu, z drugiej strony jednak istnieje obawa, że w razie wypadku samochodowego poważnego urazu może doznać zarówno kobieta, jak i dojrzewające w jej brzuchu maleństwo. Co w takiej sytuacji robić? Jak zadbać o bezpieczeństwo ciężarnej i jej maleństwa? Przecież w chwili zderzenia samochodu z innym samochodem lub przeszkodą, pasażer bądź kierowca mogą być wyrzuceni do przodu nawet z siłą pięciu ton. Przy gwałtownym hamowaniu powstaje ogromny nacisk na brzuch i macicę, który może doprowadzić do poronienia lub poważnego uszkodzenia płodu. Najczęstsze urazy, jakie zachodzą podczas wypadku samochodowego, to: odklejenie łożyska, niedotlenienie i niedostateczne odżywienie płodu, pęknięcia kości płodu - rąk, nóg, czaszki dziecka. Obrażenia te mogą powodować nie tylko przedwczesny poród, ale także poronienie i śmierć dziecka. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Mogą go stosować kobiety już od 2.miesiąca ciąży.

2. Adapter do pasów bezpieczeństwa

Zalety takiego urządzenia są następujące:

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"
  • zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podróży;
  • daje kobiecie ciężarnej poczucie komfortu jazdy zarówno jako pasażerowi, jak i kierowcy;
  • stwarza możliwość stosowania go do przednich i tylnych siedzeń;
  • jest prosty w użyciu.

Cechą charakterystyczną adaptera do pasów dla kobiet w ciąży jest to, że pozwala on skutecznie obniżyć pas poniżej wysokości brzucha, kierując siłę uderzenia na biodra, a nie na brzuch. Jednocześnie nie narusza on integralności pasów bezpieczeństwa, dlatego nie ma konieczności żadnego „przerabiania” pasów zainstalowanych w samochodzie. Zakupiony przez przyszłą mamę adapter do pasów dla ciężarnych powinien posiadać atesty bezpieczeństwa, które otrzymał po przeprowadzeniu testów wypadkowych, tzw. „crash-testów”.

Adapter do pasów jest niezwykle prosty i łatwy do zainstalowania. Do każdego opakowania dołączana jest instrukcja, która w przystępny sposób pokazuje, jak założyć go w swoim samochodzie. Instrukcja jest wzbogacona w ilustracje, które wizualizują to, jak wyglądają pasy po założeniu ich w samochodzie. Adaptery do pasów są powszechnie dostępne i zakup ich obecnie nie stanowi większego problemu.

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży zapewnia ciężarnym bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przenosi ułożenie pasów z brzucha pod brzuch, dzięki czemu siła uderzeniowa jest kierowana na biodra.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze