Trwa ładowanie...

9-letni Josh miał nietypowe objawy białaczki. Dziecko zmarło kilka dni po diagnozie

Avatar placeholder
01.10.2021 14:46
9-letni Josh zmarł na białaczkę
9-letni Josh zmarł na białaczkę (Facebook)

9-letni Josh z dnia na dzień czuł się coraz gorzej. To, co początkowo wyglądało jak zwykłe osłabienie organizmu spowodowane przeziębieniem, okazało się śmiertelną chorobą. Niestety, dziecka nie udało się uratować.

spis treści

1. Niepokojący objaw białaczki

9-letni Josh narzekał na bóle głowy, brak energii i ogólne osłabienie. Jego rodzice uznali, że mógł zarazić się od swojego brata przeziębieniem. Objawy nasilały się z dnia na dzień. Nagle jego mama, Danielle Harber zobaczyła, że jej syn ma niebieski odcień na paznokciach. Nie wiedząc z czym się mierzy, zadzwoniła do lekarza po poradę.

Rodzice zabrali dziecko do szpitala, jednak badania nie wykazały niczego niepokojącego i w tej samej dobie opuścili szpital.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy białaczka jest chorobą dziedziczną?"

Chłopiec stracił apetyt, nie chciał nawet pić. Zaczęły boleć go nogi. Rodzice tłumaczyli lekarzom, że może być to efekt treningu, ponieważ Josh grał w piłkę, a podczas ostatniego meczu nieźle się poobijał. Lekarz zlecił badania krwi.

Josh zmarł kilka dni po diagnozie
Josh zmarł kilka dni po diagnozie (Facebook)

O 3:00 w nocy rodzice otrzymali diagnozę: Josh miał ostrą postać białaczki szpikowej. Został przewieziony do szpitala w Londynie. Rozpoczęła się walka o życie chłopca.

Lekarze nie mogli wiele zrobić, szukano dawcy, a przez kilka dni zorganizowano zbiórkę na kosztowne leczenie 9-latka. Wszystko na nic, chłopiec po kilku dniach pobytu w szpitalu zmarł.

Zrozpaczeni rodzice apelują, żeby nie bagatelizować żadnych niepokojących objawów u swoich dzieci i od razu prosić lekarzy o szczegółowe badania. W przypadku Josha było już za późno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze