Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

73-latka urodziła bliźnięta. Jej mąż ma 80 lat. Dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie

Możliwości ludzkiego ciała wciąż są tajemnicą, a życie potrafi zaskoczyć. Przekonała się o tym pewna para z Indii. 73-letnia Erramatti Mangayamma - żona rolnika ze stanu Andhra Pradesh w południowych Indiach – została mamą dwóch bliźniaczek. Tym samym kobieta stała się najstarszą osobą na świecie, która urodziła dziecko.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

Cud? Niekoniecznie, raczej możliwości współczesnej medycyny. Jak donoszą media na całym świecie, 73-latka zaszła w ciążę dzięki in vitro. Dziewczynki przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie, a podczas operacji nie było żadnych komplikacji. 73-letnia kobieta i jej nowonarodzone bliźniaczki czują się dobrze i są żywione mlekiem z banku mleka, ponieważ kobieta nie będzie w stanie karmić córek piersią.

Warto dodać, że ojcem dziewczynek jest 80-letni Hindus, a para jest małżeństwem od 1962 roku. Mimo wielu dekad starań, nie udało im się począć dziecka metodą naturalną. Rok temu para zgłosiła się do kliniki leczenia niepłodności, a lekarze zakwalifikowali ich do programu.

Rodzice – mimo sędziwego wieku – już planują przyszłość swoją i dziewczynek. To nowy rozdział w ich życiu i wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.