Trwa ładowanie...

6-latka z USA została pogryziona przez psa. Założono jej tysiąc szwów

 Kamil S. Sikora
01.03.2023 20:46
6-latkę zaatakował agresywny pitbull
6-latkę zaatakował agresywny pitbull (GoFoundMe)

Pitbull dotkliwie pogryzł 6-latkę. Lekarze przez kilka godzin walczyli o życie małej pacjentki. Obrażenia były tak poważne, że dziewczynce trzeba było założyć ponad tysiąc szwów.

spis treści

1. Agresywny pies oszpecił twarz 6-letniej dziewczynki

6-letnia Lily Norton pochodząca z miasteczka Chesterville położonego w amerykańskim stanie Maine otarła się o śmierć. Dramat rozegrał się 18 lutego 2023 roku, gdy dziewczynka przebywała w domu swojej koleżanki. Kiedy jej przyjaciółka wstała od stołu, żeby pójść po karty do gry, na Lily rzucił się pitbull i dotkliwie pogryzł jej twarz.

Poszkodowana w stanie krytycznym trafiła do placówki medycznej w Bostonie. Chirurdzy operowali ją ponad 11 godzin. Podczas rozległego zabiegu konieczne było założenie ponad tysiąca szwów, żeby zszyć rany przebiegające od oczu, aż po podbródek. Medycy poinformował mamę dziewczynki Dorothy i je ojca Leo, że mięśnie twarzy małej pacjentki są poważnie uszkodzone i już nigdy nie będzie mogła się uśmiechać. Na ten moment Lily przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

2. Bliscy poszkodowanej 6-latki uruchomili zbiórkę

Przyjaciel rodziny Nortonów uruchomił w internecie zbiórkę pieniężną. Zebrane fundusze mają sfinansować koszty leczenia 6-letniej Lily oraz pokryć koszty dojazdy jej rodziny z Maine do bostońskiego szpitala

”Prosimy o wszelką pomoc, jaką możemy uzyskać dla tej rodziny i pomóc im złagodzić niektóre wydatki, na jakie naraziła ich ta niewyobrażalna tragedia. Kieruje swoje serce do rodziny Nortonów, a zwłaszcza do pięknej małej Lily” - czytamy na stronie zbiórki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze