55-letnia kobieta urodziła zdrowe trojaczki

Pobiła rekord, zostając najstarszą w historii Wielkiej Brytanii mamą trojaczków. Sharon Cutts z Lincolnshare miała już czwórkę dorosłych dzieci oraz czworo wnucząt, kiedy zdecydowała się na kolejną ciążę. W wyniku zapłodnienia in vitro na świat przyszły zdrowe trojaczki.

Synowie Mason i Ryan oraz córeczka Lily urodziły się pod koniec marca. Ich matka, Sharon Cutts, ma 55 lat i została najstarszą kobietą, która urodziła trojaczki na Wyspach Brytyjskich. Dlaczego zdecydowała się na ciążę w tym wieku?

Polecane wideo:

Sharon ma już czwórkę dorosłych dzieci z poprzedniego związku oraz czworo wnucząt. Energiczna babcia postanowiła zaryzykować i powiększyć rodzinę z nowym partnerem. W Wielkiej Brytanii z bezpłatnego zapłodnienia in vitro mogą skorzystać kobiety do 42. roku życia. Sharon udała się więc do prywatnej klinki, aby poddać się zabiegowi.

Para wykorzystała dziesięć tysięcy funtów oszczędności i dwukrotnie próbowała in vitro. Niestety, zapłodnienie się nie powiodło. Kobieta postanowiła wziąć pożyczkę i spróbować na Cyprze. Dlaczego akurat tam? Na wyspie lekarze przeprowadzają zabiegi in vitro u kobiet do 60. roku życia.

Sharon i jej partner wydali kolejnych pięć tysięcy funtów, aby doczekać się upragnionego potomstwa. Trzecia próba okazała się szczęśliwa, a na świat miały przyjść trojaczki. Ciąża wielopłodowa w tym wieku wiąże się z wieloma zagrożeniami, dlatego lekarze sugerowali aborcję jednego z płodów. 55-letnia Sharon postanowiła, że urodzi wszystkie dzieci.

Co warto wiedzieć o bliźniętach?

Organizm kobiety jest przygotowany na ewentualność ciąży, ale nawet ta pojedyncza stanowi dla niego niemałe wyzwanie. Gdy w ciele przyszłej mamy rozwijają...

Spędziła jedenaście tygodni w szpitalu, gdzie personal czuwał nad zdrowiem ciężarnej i dzieci. Pod koniec marca przeprowadzono cesarskie cięcie. Cała trójka noworodków jest zdrowa i czuje się dobrze.

55-letnia mama również nie narzeka na samopoczucie. Razem z partnerem marzyli o posiadaniu wspólnych dzieci. Sharon twierdzi, że wiek nie jest żadną przeszkodą, ani nie przejmuje się tym, że trojaczki są młodsze od jej wnuków.

  • Wiem, jak dbać o siebie. Mam na koncie cztery maratony i byłam miłośniczką fitnessu. Długowieczność mam we krwi – moja mama ma 75 lat i świetnie się czuje, a babcia zmarła w wieku 100 lat. Nie ma powodów, aby obawiać, że nie będę mogła uczestniczyć w dorastaniu trojaczków – przekonuje.

Aby uczcić poród, Sharon zafundowała sobie wypełnianie zmarszczek botoksem i przedłużyła włosy, aby dobrze się czuć i świetnie wyglądać jako świeżo upieczona mama.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby zapłodnienia pozaustrojowego para...

Ciąża wielopłodowa

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

syn. Augustina twierdzi, że lubi być w ciąży, nie miewa poważnych problemów, ani nie jest to dla niej stresujące. Jest także pewna, że będzie jej dane (...) i Braelee, lekarz żartował, że bardziej prawdopodobne jest wygrać na loterii,...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci? Rekordowe bliźniaki Szczęśliwi...

Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły podczas (...) siostry specjalnie starały się zajść w ciążę w tym samym czasie....

Ciąża wielopłodowa

Poznaj niesamowite bliźnięta

Poznaj niesamowite bliźnięta

Nietypowe pary bliźniąt Statystyki pokazują, że bliźniaki rodzą się średnio raz na 80 porodów. Każde dziecko jest wyjątkowe, jednak nie każde... nietypowe. Przedstawiamy szczególne pary bliźniąt, o których usłyszał cały świat. Są naprawdę wyjątkowe! Bliźniaki...