Trwa ładowanie...

55-letnia kobieta urodziła zdrowe trojaczki

 Sylwia Stachura
19.04.2016 18:38
55-letnia kobieta urodziła zdrowe trojaczki
55-letnia kobieta urodziła zdrowe trojaczki (​123RF)

Pobiła rekord, zostając najstarszą w historii Wielkiej Brytanii mamą trojaczków. Sharon Cutts z Lincolnshare miała już czwórkę dorosłych dzieci oraz czworo wnucząt, kiedy zdecydowała się na kolejną ciążę. W wyniku zapłodnienia in vitro na świat przyszły zdrowe trojaczki.

Synowie Mason i Ryan oraz córeczka Lily urodziły się pod koniec marca. Ich matka, Sharon Cutts, ma 55 lat i została najstarszą kobietą, która urodziła trojaczki na Wyspach Brytyjskich. Dlaczego zdecydowała się na ciążę w tym wieku?

Sharon ma już czwórkę dorosłych dzieci z poprzedniego związku oraz czworo wnucząt. Energiczna babcia postanowiła zaryzykować i powiększyć rodzinę z nowym partnerem. W Wielkiej Brytanii z bezpłatnego zapłodnienia in vitro mogą skorzystać kobiety do 42. roku życia. Sharon udała się więc do prywatnej klinki, aby poddać się zabiegowi.

Para wykorzystała dziesięć tysięcy funtów oszczędności i dwukrotnie próbowała in vitro. Niestety, zapłodnienie się nie powiodło. Kobieta postanowiła wziąć pożyczkę i spróbować na Cyprze. Dlaczego akurat tam? Na wyspie lekarze przeprowadzają zabiegi in vitro u kobiet do 60. roku życia.

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"

Sharon i jej partner wydali kolejnych pięć tysięcy funtów, aby doczekać się upragnionego potomstwa. Trzecia próba okazała się szczęśliwa, a na świat miały przyjść trojaczki. Ciąża wielopłodowa w tym wieku wiąże się z wieloma zagrożeniami, dlatego lekarze sugerowali aborcję jednego z płodów. 55-letnia Sharon postanowiła, że urodzi wszystkie dzieci.

Co warto wiedzieć o bliźniętach?
Co warto wiedzieć o bliźniętach? [6 zdjęć]

Organizm kobiety jest przygotowany na ewentualność ciąży, ale nawet ta pojedyncza stanowi dla niego

zobacz galerię

Spędziła jedenaście tygodni w szpitalu, gdzie personal czuwał nad zdrowiem ciężarnej i dzieci. Pod koniec marca przeprowadzono cesarskie cięcie. Cała trójka noworodków jest zdrowa i czuje się dobrze.

55-letnia mama również nie narzeka na samopoczucie. Razem z partnerem marzyli o posiadaniu wspólnych dzieci. Sharon twierdzi, że wiek nie jest żadną przeszkodą, ani nie przejmuje się tym, że trojaczki są młodsze od jej wnuków.

  • Wiem, jak dbać o siebie. Mam na koncie cztery maratony i byłam miłośniczką fitnessu. Długowieczność mam we krwi – moja mama ma 75 lat i świetnie się czuje, a babcia zmarła w wieku 100 lat. Nie ma powodów, aby obawiać, że nie będę mogła uczestniczyć w dorastaniu trojaczków – przekonuje.

Aby uczcić poród, Sharon zafundowała sobie wypełnianie zmarszczek botoksem i przedłużyła włosy, aby dobrze się czuć i świetnie wyglądać jako świeżo upieczona mama.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze