Przejdź na WP

5 produktów, które szkodzą trzustce (WIDEO)

Trzustka pełni w organizmie wiele istotnych funkcji. Odpowiada m.in. za wytwarzanie hormonów oraz trawienie składników pokarmowych.

Trzustka jest narządem gruczołowym, który jest zlokalizowany w górnej części brzucha. Jej kształt jest nieregularny i lekko wydłużony, a jej waga waha się między 60 a 125 g.

Choroby trzustki należą do jednych z najtrudniejszych w diagnozie. Pacjenci bardzo często dowiadują się o nich dopiero przy okazji leczenia zupełnie innych schorzeń. To powoduje, że pacjenci zbyt późno dowiadują się o chorobie.

Do najczęściej występujących chorób trzustki zaliczyć można z pewnością zapalenie trzustki, raka trzustki, kamicę przewodów trzustkowych oraz torbiele trzustki. Ostry ból trzustki pojawia się również u osób nadużywających.

Często towarzyszy mu gorączka oraz bóle pleców. Podobne dolegliwości występują także w przypadku nieprawidłowej diety. Na szczęście problem można rozwiązać poprzez zmianę jadłospisu.

Czego nie należy spożywać w przypadku chorób trzustki? Oto 5 produktów, które powinniśmy wyeliminować z diety.

Chcesz widzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.