Trwa ładowanie...

5 powodów, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza

Powietrze, którym oddychamy, składa się z mnóstwa cząsteczek. Większość z nich nie jest szkodliwa dla zdrowia, jednak część będąca związkami chemicznymi może nam zaszkodzić. Cząsteczki znajdujące się w powietrzu (pyłki, kurz, bakterie, wirusy, substancje drażniące czy zanieczyszczenia) mogą u niektórych osób skutkować pojawieniem się reakcji alergicznej.

Takie szkodliwe działanie powietrza z pewnością przekona wiele osób do zakupu oczyszczacza powietrza. Tego typu urządzenia stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza ze względu na wciąż napływające informacje o fatalnym stanie powietrza w kraju oraz o szkodliwości substancji znajdujących się w smogu.

Okazuje się, że w Polsce próg ogłoszenia alarmu smogowego jest kilkukrotnie wyższy niż w krajach zachodnich. Oczyszczacze powietrza stają się wręcz niezbędne. Dlaczego warto je kupić?

1. Usunięcie z powietrza szkodliwych składników

Oczyszczacz sprawia, że powietrze staje się wolne od szkodliwych składników powietrza. Urządzenie w czasie swojej pracy wytwarza parę wodną lub jony ujemne, które osadzają się na zanieczyszczeniach. W dalszym etapie są one usuwane.

Skuteczność oczyszczaczy powietrza jest przy tym bardzo duża – wynosi nawet 99 proc. Tym samym urządzenie okazuje się rzeczywiście skutecznym rozwiązaniem w walce z bakteriami, pyłkami czy dymem.

2. Stwarzanie zdrowego środowiska domowego

Jest to możliwe dzięki usuwaniu zanieczyszczeń, a więc oczyszczaniu powietrza wdychanego, co jest szczególnie ważne dla astmatyków i alergików. W powietrzu znajdują się alergeny, które na skutek wymieszania z innymi substancjami, np. spalinami, tworzą agresywne składniki uczulające. Może to z kolei wywoływać trudności w oddychaniu, nasilenie astmy oraz uaktywnienie się alergii, będących do tej pory utajonymi.

3. Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów

Oczyszczacz powietrza usuwa nieprzyjemne zapachy w procesie odfiltrowywania cząsteczek. Są one "rozkładane", a w efekcie tego niwelowane.

4. Oczyszczanie powietrza przy paleniu papierosów

Urządzenie dobrze radzi sobie z dużą ilością zanieczyszczeń wytwarzanych podczas palenia papierosów. Takie oczyszczanie jest idealne w przypadku samej osoby palącej oraz przede wszystkim pozostałych domowników. Co więcej, urządzenie niweluje nie tylko składniki dymu tytoniowego, ale również neutralizuje nieprzyjemną woń.

5. Nie tylko oczyszczanie, ale też nawilżanie powietrza

Niektóre oczyszczacze są dodatkowo wyposażone w funkcję nawilżania. Jest to szczególnie cenna właściwość w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury mocno wysuszają powietrze, oraz w okresie zimowym, gdy ogrzewanie centralne działa w bardzo podobny sposób.

Suche powietrze niekorzystnie wpływa na koncentrację i samopoczucie, może powodować problemy ze wzrokiem czy też bóle gardła. Wilgoć z powietrza wychwytuje nawilżacz, który następnie wytwarza oczyszczoną już wodną mgiełkę, sprawiając, że suchość przestaje być dokuczliwa.

Partnerem artykułu jest Alior Bank

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.