Trwa ładowanie...

3 pomysły na ciekawy wieczór z dzieckiem

Warto pomyśleć nad wspólnym wieczorem z dzieckiem
Warto pomyśleć nad wspólnym wieczorem z dzieckiem

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Jesienią wieczory są długie, a pogoda nie zachęca do spacerów. Jak uniknąć nudy podczas deszczowego popołudnia? Bądź kreatywny i nie daj się pogodzie! Oto trzy pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem, które każdy może zrealizować.

Podczas zabawy z dziećmi trzeba wykazać się kreatywnością. Co robić, jeśli nie masz przy sobie wyszukanych gier i zabaw zaprojektowanych z myślą o najmłodszych? Może spróbuj wykorzystać Smart TV z kamerą lub telewizor z Internetem w kreatywny sposób? Albo z jesiennych liści stworzyć szaloną kompozycję, którą następnie oprawicie w ramki i powiesicie w salonie? Musisz improwizować! Swój Smart TV, kuchenny blat czy stół w salonie zamień w pole nietuzinkowych zabaw!

1. Pokaz mody w salonie

Dotychczas, Twój Smart TV był dla Ciebie centrum rozrywki, a jego wykorzystanie w zabawie z dzieckiem ograniczało się do oglądania dziecięcej oferty na Netflixie i HBO GO na Smart TV? Błąd! Telewizor z Internetem, szczególnie taki, w którym wbudowana jest kamera Smart TV, możesz wykorzystać w bardziej kreatywny sposób.

Zorganizuj ze swoim dzieckiem na przykład zabawę w pokaz mody. Poprzebierajcie się w najbardziej ekstrawaganckie ciuchy, jakie znajdziecie w szafie. Zróbcie makijaż sceniczny, a następnie zorganizujcie pokaz mody z prawdziwego zdarzenia. Jeśli masz telewizor z kamerą HD, możesz nagrywać i widzieć efekty pracy modelek od razu na ekranie telewizora, a dzięki połączeniu z Internetem, możesz od razu przesyłać filmy swoim najbliższym. Dzieciaki będą zachwycone!

2. Kuchenny blat do produkcji wypieków

Zapach domowych dań albo ciasteczek każdemu kojarzy się ze świętami i rodzinną atmosferą. Zaangażuj swoje pociechy we wspólne gotowanie albo pieczenie. Zdziwisz się, jak chętnie będą pomagać w mieszaniu ciasta lub formowaniu kształtnych pierniczków. Ciekawe foremki o fantazyjnych kształtach, możesz kupić tanio w każdym supermarkecie, a wymyślne ciasteczka będą powodem do dumy dla każdego dziecka.

Ważne jest, aby przez cały czas gotowania, dziecko było czymś zajęte. Nie zabieraj mu przyborów kuchennych nawet, jeśli mieszanie idzie mu wolniej, niż Tobie. Postaraj się też nie stresować, jeśli dzieci zrobią bałagan. Pamiętaj, że podczas sprzątania także będziesz mogła liczyć na ich pomoc!

3. Uwolnij w dziecku artystę

Wyjdźcie na spacer do parku lub lasu i przynieście do domu kolorowe liście, kasztany, żołędzie i inne jesienne skarby, które znajdziecie po drodze. Przypomnij sobie wszystkie zabawy z dzieciństwa, takie jak tworzenie kasztanowych ludzików z nogami i rękoma z zapałek, i pokaż je swoim dzieciom.

Jesienne figurki i kompozycje z kolorowych liści, ułożone w antyramie i powieszone w salonie w widocznym miejscu, mogą być piękną pamiątką Waszych spacerów. Jednocześnie dzieci będą bardzo dumne, gdy efekty ich artystycznej pracy zawisną w honorowym miejscu, jako ozdoba pokoju.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.