Trwa ładowanie...

3-latek w piżamie błąkał się po ulicach Gdańska. Rodzice nie zauważyli, że zniknął

Avatar placeholder
10.07.2023 17:56
Trzylatek w pidżamie błąkał się po ulicy. Rodzice dopiero po kilku godzinach zauważyli, że się zgubił
Trzylatek w pidżamie błąkał się po ulicy. Rodzice dopiero po kilku godzinach zauważyli, że się zgubił (Getty Images)

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by kilkuletnie dziecko się zagubiło. Wtedy szybkość reakcji opiekuna ma znaczenie: im wcześniej rozpocznie się poszukiwania, tym większa szansa, że dziecko odnajdzie się całe i zdrowe. Rodzice pewnego trzylatka mogą mówić o szczęściu - ich synek odnalazł się pomimo tego, że dość późno zorientowali się, że zniknął.

spis treści

1. Trzylatek uciekł z domu

W sobotę 8 lipca po godzinie 10:00 rano w dzielnicy Orunia w Gdańsku mężczyzna zauważył błąkającego się przy sklepie trzylatka. Chłopiec był bez opieki. Gdańszczanin zaalarmował policjantów.

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli, że dziecko jest ubrane jedynie w pidżamę i trampki. Trzylatek nie potrafił wyjaśnić, gdzie mieszka, chociaż mundurowi podejrzewali, że gdzieś w pobliżu.

Zobacz film: "Choroby, o których świadczy opuchlizna na nogach"

"Funkcjonariusze sprawdzili pobliskie ulice, rozmawiali z mieszkańcami oraz pracownikami sklepów, jednak w trakcie czynności nie ustalili adresu chłopca. Zgodnie z procedurami dzieckiem dalej zajęła się rodzina zastępcza, a policjanci kontynuowali poszukiwania jego rodziców" - powiedział aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk.

Minęło kilka godzin, gdy na komisariacie w Gdańsku pojawili się 33-letni mężczyzna z 25-letnią kobietą, którzy chcieli zgłosić zaginięcie dziecka. Okazało się, że byli rodzicami znalezionego rano przez mundurowych chłopca. Jak tłumaczyli, spali w zamkniętym na klucz mieszkaniu, a trzylatek musiał w tym czasie otworzyć drzwi i samodzielnie wyjść.

"Policjanci nadal zajmują się tą sprawą, rodzice zostali już przesłuchani i mogą teraz odpowiadać za porzucenie małoletniego. Decyzją sądu trzylatek przebywa w rodzinie zastępczej. Za niedopełnienie obowiązku troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15 grozi kara nawet trzech lat więzienia" - podkreśla rzecznik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze