Trwa ładowanie...

2,5-letni chłopiec wypadł z okna. Policjantka zwraca się z ważnym apelem

Avatar placeholder
09.07.2024 15:01
2,5-letni chłopiec wypadł z okna. Policjatka zwraca się z ważnym apelem
2,5-letni chłopiec wypadł z okna. Policjatka zwraca się z ważnym apelem (East News)

Czasem wystarczy na moment odwrócić wzrok, by dziecko znalazło się w poważnych tarapatach. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje, dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych.

spis treści

1. Chłopiec wypadł z 3. piętra

Do tragicznego wypadku doszło 2 lipca br. w Katowicach. Z 3. piętra budynku mieszkalnego wypadł 2,5-letni chłopiec. Maluch przeżył, jednak z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie powoli wraca do zdrowia.

Chłopiec wraz z dwójką rodzeństwa był pod opieką babci. Dzieci bawiły się na wersalce, która stała pod oknem. Kobieta zostawiła otwarte okno i odwróciła się na moment, by zająć się niemowlęciem.

Zobacz film: "Uważaj na okna!"

- Kiedy kobieta przewijała najmłodsze z dzieci, w tym momencie chłopiec wypadł z okna, z trzeciego piętra. Praktycznie w tej samej chwili rodzice wrócili do mieszkania, to oni wezwali karetkę pogotowia - poinformowała kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy z Komendy Miejskiej w Katowicach.

2,5-letni chłopiec przebywa na oddziale intensywnej terapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, na szczęście jego stan się poprawia. Malucha wybudzono ze śpiączki farmakologicznej i oddycha już samodzielnie.

2. Ważny apel do rodziców

Wakacyjne wypadki najczęściej dotykają dzieci i młodzież. Słoneczna pogoda i wolny czas wielu z nich skłania do podejmowania ryzykownych zachowań. W czasie miesięcy wolnych od szkoły dzieci są także bardziej aktywne i zdarza się, że są pozostawione bez opieki.

Latem otwieramy też okna i balkony na oścież, co może mieć tragiczne skutki dla młodszych dzieci. Od maja zgłoszono już kilka zdarzeń, gdy maluchy spadły z kilkunastu metrów. Większość z nich przeżywa cudem, ale nie wszystkie mają tyle szczęścia.

Należy pamiętać, że dzieci są niezwykle ciekawskie i zwykle nie są świadome czyhających na nie niebezpieczeństw. Najważniejszym zadaniem opiekunów jest zadbanie o to, by nie zrobiły sobie krzywdy.

- Nie zostawiajmy okien na oścież otwartych, jeżeli jest ciepło - apeluje kom. Agnieszka Żyłka.

Nie należy zostawiać dzieci bez opieki, szczególnie w pomieszczeniu z otwartymi oknami. Warto także zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia. Kilka złotych może uratować życie najmłodszym.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze