Trwa ładowanie...

Cechy inteligentnych ludzi. Sprawdź, ile z nich posiadasz (WIDEO)

Zobacz film: "13 cech inteligentnych ludzi"

Co to jest inteligencja? Najprościej inteligencję można określić jako zdolność postrzegania, analizy i umiejętności przystosowania się do otoczenia. O inteligencji świadczy również zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy.

Chociaż nie ma jednej definicji inteligencji, wielu z nas wierzy, że nasz iloraz inteligencji jest wyższy od przeciętnego. Naukowcy próbują wyróżnić cechy charakterystyczne dla osób o ponadprzeciętnym IQ. Według niektórych badań osoby inteligentne są bałaganiarzami i często przeklinają.

W jednym z eksperymentów poproszono uczestników o wymienienie jak największej liczby przekleństw. Następnie zbadano ich poziom IQ. Osoby o wyższym ilorazie inteligencji znały więcej wulgaryzmów i miały mniejsze opory przed przeklinaniem.

Ludzie inteligentni świetnie odnajdują się w chaosie, przez co wielu z nich jest bałaganiarzami. To dlatego, że potrafią się skoncentrować nawet wtedy, gdy otoczone są stertami papierów, brudnych naczyń czy niewyprasowanych ubrań.

Najstarszym i najbardziej znanym stowarzyszeniem zrzeszających osoby o najwyższym IQ to MENSA International, mająca swój oddział również w Polsce. Mogą do niej dołączyć tylko osoby z najwyższym ilorazem inteligencji, w sumie stanowiące jedynie 2 proc. populacji.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.