Trwa ładowanie...

12 zdeformowanych cytryn przedstawia objawy raka piersi. Grafika podbija internet

Fotografka Corrine Ellsworth Beaumont stworzyła grafikę, która na przykładzie zdeformowanych cytryn obrazuje różne stadia nowotworu piersi u kobiet. Ilustracja zyskała popularność w sieci. Zobaczyły ją już miliony ludzi na całym świecie.

Zobacz film: "Unikaj barwnika E132. Jest potencjalnie rakotwórczy"

1. Zwiększanie świadomości wśród kobiet

W związku z tym, że wizerunek kobiecych piersi został uznany za symbol erotyczny, nie mogą być pokazywane nago. Corrine Ellsworth Beaumont, fotografka, która chciała zwiększać świadomość kobiet na temat objawów nowotworu piersi oraz zachęcić je do badań postanowiła do tego celu zamiast piersi, wykorzystać cytryny.

This year instead of sharing ❤️ on my wall for #breastcancerawareness, I'm sharing 12 🍋 instead! If we all knew these...

Opublikowany przez Corrine Ellsworth Beaumont Poniedziałek, 18 września 2017

Beaumont w swojej grafice wykorzystała opakowanie po jajkach i dwanaście cytryn. Każda z nich jest zdeformowana. Różnią się kształtem, są zaczerwienione, mają wypukłości na skórze oraz wycieka z nich płyn - wyglądają tak, jak większość objawów raka piersi.

2. Grafika jest popularna w sieci

Zdjęcie Corrine Beaumont zyskało aprobatę internautów. Obejrzało je ponad trzy miliony osób, a udostępniono 21 tysięcy razy. Erin Smith Chieze, jedna z kobiet, która zobaczyła grafikę, uświadomiła sobie, że jedna z cytryn przypomina jej pierś. Po zgłoszeniu do lekarza okazało się, że kobieta ma czwarte stadium nowotworu piersi.

Cytryny obrazują objawy nowotworu piersi
Cytryny obrazują objawy nowotworu piersi (Facebook)

Zdjęcie stworzone przez Beaumont ma uzmysławiać kobietom, że czasami nowotworu nie da się wyczuć - trzeba go zobaczyć. Inicjatywa zapoczątkowana przez fotografkę przypomina kobietom o konieczności dbania o piersi, przyglądania się im i badania ich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.