Trwa ładowanie...

11-latka uzyskała najwyższy możliwy wynik w testach na inteligencję

Mieszkająca wraz z rodzicami w Londynie Kashmea Wahi dołączyła do elitarnego grona członków Mensy – stowarzyszenia zrzeszającego osoby, których iloraz inteligencji kwalifikuje do górnych dwóch procent populacji. W testach uzyskała najwyższy z możliwych wyników.

Zobacz film: "Rozwój intelektualny dziecka autystycznego"

Osiągnięcia pochodzącej z Indii jedenastolatki mogliby jej pozazdrościć Stephen Hawking i Albert Einstein. Dziewczynka zdobyła bowiem 162 punkty, a więc maksymalny wynik w międzynarodowym teście IQ Cattell III B. To o dwa punkty więcej niż obydwaj wymienieni legendarni naukowcy. Takim rezultatem może pochwalić się nie dwa, a zaledwie jeden procent ludzi na świecie.

Jak podaje rzecznik Mensy, Hinduska jest jednocześnie jedną z najmłodszych członkiń stowarzyszenia, które uzyskały taki wynik w teście przeznaczonym dla osób w wieku powyżej 10 lat i sześciu miesięcy. Rekord do tej pory należał do Szwajcarki, która także zdobyła 162 punkty, jednak była wówczas starsza od Kashmei o trzy lata.

Na test Kashmea natrafiła przypadkowo, surfując po internecie. Postanowiła udowodnić rodzicom, że wbrew ich oczekiwaniom, nie musi spędzać długich godzin nad książkami, by uzyskiwać dobre oceny w szkole. Odpowiedziała na 150 pytań i ostatecznie zdeklasowała naukowców największego formatu.

Uczennica ma na swoim koncie inne osiągnięcia. Może pochwalić się trzecim miejscem w oxfordzkim konkursie matematycznym, w którym brała udział w ubiegłym roku. Choć to nauka jest jej największą pasją, znajduje też czas na inne aktywności. Uwielbia grę w piłkę, tenis ziemny, a przede wszystkim szachy. Regularnie bierze udział w turniejach, zdobywając liczne trofea i medale.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.