Trwa ładowanie...

Dieta kopenhaska - wady i zalety

Avatar placeholder
26.03.2021 13:05
Dieta kopenhaska - wady i zalety
Dieta kopenhaska - wady i zalety (123rf)

Dieta kopenhaska staje się coraz bardziej popularna. Jednak jest to dieta bardzo wymagająca i niestety ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wiele osób traktuje tę dietę, jako ostatnią deskę ratunku w walce z nadwagą. Należy się jednak zastanowić, czy warto poświęcać swoje zdrowie, dla szybkiej utraty wagi?

spis treści

1. Dieta kopenhaska - na czym polega

Dieta kopenhaska oznacza bardzo niską podaż kalorii. W czasie stosowania diety kopenhaskiej przyjmujemy z dietą jedynie od 500 do 900 kalorii. Dieta kopenhaska trwa jednak tylko 13 dni i dlatego wiele kobiet z entuzjazmem do niej podchodzi, skuszone obietnicą szybciej utraty wagi.

Jadłospis diety kopenhaskiej jest bardzo ograniczony. W czasie trwania diety możemy pić kawę, jeść jajka, befsztyki oraz niewielką ilość warzyw, owoców oraz chudego twarogu. Dlatego dla wielu osób dieta kopenhaska jest bardzo monotonna. Jednak dzięki temu, że jest tu bardzo mało węglowodanów i kalorii, można szybko stracić na wadze.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dieta sokowa na wiosnę"
Dieta kopenhaska może się okazać zbyt wymagająca dla kobiet po ciąży
Dieta kopenhaska może się okazać zbyt wymagająca dla kobiet po ciąży (123rf)

2. Dieta kopenhaska - zalety

Zalet diety kopenhaskiej jest niewiele. Jedną z nich jest to, że trwa jedynie trzynaście dni. W tym czasie przy dobrej motywacji można wytrwać na diecie i stracić kilka niechcianych kilogramów.

Kolejną zaletą diety kopenhaskiej niewątpliwie jest jej prostota. Nie ma tu żadnych skomplikowanych zasad ani posiłków. Wystarczy pilnować się ustalonego planu posiłków i spożywać tylko to, co mamy przewidziane na dany dzień, ponieważ każde odstępstwo sprawi, że dieta kopenhaska traci sens.

Jednak dla wielu osób najważniejsza jest szybka utrata wagi. Jeśli wytrwamy na diecie kopenhaskiej, stracimy nawet 8 kg w niecałe dwa tygodnie. Ale czy warto?

Produkty, które sprawią, że szybciej schudniesz z boczków
Produkty, które sprawią, że szybciej schudniesz z boczków [7 zdjęć]

Smukła, jędrna i szczupła sylwetka – to marzenie wielu kobiet. Niestety, panuje przekonanie, że bez

zobacz galerię

Niestety na tym kończą się pozytywne strony diety kopenhaskiej. Według ekspertów ma niestety zdecydowanie więcej wad.

3. Dieta kopenhaska - wady

Choć dieta kopenhaska trwa jedynie 13 dni, może wyrządzić ogromne szkody w naszym organizmie. O ile w ogóle uda nam się dotrwać do końca diety, pamiętajmy, że nasz organizm jest teraz bardzo osłabiony. Ten sposób żywienia powoduje wyniszczenie organizmu. Zarówno w czasie trwania diety, jak i po jej zakończeniu zdarzają się omdlenia, ale też mogą zacząć wypadać nam włosy, a paznokcie kruszyć się i rozdwajać. Dieta kopenhaska często sprawia, że zaczynają się również pojawiać problemy z cerą. Taka dieta prowadzi również do rozdrażnienia, osoby ją stosującą mają spadki samopoczucia i chodzą poddenerwowane.

Wszystkie te objawy na szczęście mijają po kilku tygodniach. Pamiętajmy jednak, że każdy organizm może inaczej zareagować na tak drakońską dietę, dlatego warto znać konsekwencje jej stosowania.

4. Dieta kopenhaska - zakończenie diety

Gdy zakończymy dietę kopenhaską, musimy bardzo uważać, ponieważ niezwykle często kończy się ona efektem jo-jo. Przez to, że jest niezwykle wymagająca, pomimo często bardzo dużej utraty wagi, kilogramy wracają z zawrotną prędkością.

ZOBACZ TAKŻE:

Dieta kopenhaska może być dobrym wstępem do zmiany nawyków żywieniowych na stałe. Po zakończeniu diety powinniśmy stopniowo rozszerzać dietę i wprowadzać nowe produkty. W ten sposób nasz organizm będzie miał czas na stopniowe przystosowanie się do normalnego odżywiania po diecie kopenhaskiej.

Najważniejsze po zakończeniu diety kopenhaskiej są pierwsze dni. Nie możemy rzucić się na jedzenie. Powinniśmy na początku całkowicie zrezygnować z tłustych, smażonych potraw, słodyczy i fast foodów.

Polecane dla Ciebie