Trwa ładowanie...

Walburga– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Walburga– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Walburga– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Walburga imieniny obchodzi: 25 lutego i 6 sierpnia.

2. Walburga - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Walburdzia, Walburgunia, Walburgusia, Burga, Burdzia, Burgunia, Burgusia, Wala, Walcia, Walenia.

3. Walburga - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię żeńskie pochodzenia germańskiego, powstałe jako złożenie członów waldan - "rządzić, panować" i burg - "gromadzić, strzec, pilnować, ochraniać". Ciekawostka: Imię to zapisywano również w formie Walpurga, stąd noc Walpurgi (Noc Walpurgii).

4. Walburga - odpowiedniki w różnych językach

  • łacina - Walburgis, Walburga
  • angielski - Walburga
  • francuski - Walburge, Vaubourg
  • niemiecki - Walburg, Waldburga.

5. Walburga - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
  • Święta Walburga, Walpurga, Walpurgis - angielska mniszka i misjonarka na terenie Niemiec, córka księcia Wessex św. Ryszarda z Lukki (zwanego królem Anglii), święta Kościoła katolickiego
  • Walburga Habsburg-Lorraine właśc. Walburga Maria FranziskaHeleneElisabeth - arcyksiężna Austrii, piąta córka Ottona Habsburga-Lotaryńskiego i wnuczka błogosławionego Karola, ostatniego cesarza Austro-Węgier
  • Maria Anna Walburga Ignatia Mozart: córka Leopolda i Anny Marii Mozartów, starsza siostra Wolfganga Amadeusza Mozarta: utalentowana klawesynistka i pianistka, razem z bratem i rodzicami jeździła po Europie koncertując dla elit politycznych i kulturalnych
  • Walburga Schindl -austriacka pisarka
  • Walburga Külz - niemiecka artystka.

6. Walburga - numerologia

Liczba imienia Walburga wynosi 1.

6.1. Główne cechy charakteru

Typowe numerologiczne Jedynki to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania. Jedynki doskonale wiedzą, czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać. Numerologiczna 1 podkreśla również potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru reprezentowane przez numerologiczną Jedynkę, to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

6.2. Zawody

Związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił, np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedynki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest życie chwilą oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczne Jedynki planetarnie łączą się z wpływem Słońca i Marsa. Słońce i Mars to planety, które nierozerwalnie wiążą się z energią życiową i witalnością. Mars obdarza je niezłomnością, wojowniczością oraz aktywnością. Słońce podkreśla ich indywidualizm i silne ego.

6.5. Pory roku

Wszystkie poza zimą.

6.6. Miesiące

Marzec, sierpień oraz listopad.

6.7. Dni pomyślne

Wtorek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 1: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 2 albo 5. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, stal szlachetna.

6.10. Kamienie

Kryształ górski, diament.

6.11. Kolory

Czerwony oraz jaskrawe barwy.

6.12. Tonacja

Ton h.

6.13. Amulety roślinne

Oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna.

6.14. Drzewa

Dąb, klon.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Wilk, baran, dzik.

6.16. Runy ochronne

Sowelo, teiwaz.

6.17. Zapachy

Każdy ostry i przenikliwy, np.: czosnek, jałowiec, bazylia.

6.18. Miejsca istotne

Areny sportowe, forty, warownie, tereny piaszczyste, nowe i niezaludnione przestrzenie.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedynka to osoba, która pragnie zaistnieć w roli głowy domu. Ta wibracja numerologiczna daje przeważnie dobrze poukładane relacje rodzinne.

6.21. Rozwój

Ważny dla Jedynki okres życia to dzieciństwo.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Walburga współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Praktyczna i stabilna Dwójka ukierunkuje dynamiczną Jedynkę. Piątka wprowadzi dodatkową energię twórczą.

6.23. Znak zodiaku

Imię Walburga jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona. Wymienione znaki zodiaku podkreślają indywidualizm osoby, zwłaszcza Baran i Lew, co jest zgodne z wibracją Jedynki. Skorpion również odnajdzie się w tej wibracji. Należy dodać, że Skorpion to znak wojowników.

7. Walburga - dziecko

Osoby noszące imię Walburga w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Walburga w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Walburga - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Walburga pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych. Schyłek życia Walburga ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym, stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze