Trwa ładowanie...

Urazy u dziecka – liczy się czas

Partner materiału: LINK4

Zarówno urazy, jak i kontuzje u najmłodszych zdarzają się bardzo często. Nic dziwnego – dzieci są nie tylko ruchliwe, ale też ciekawe świata. Uwielbiają biegać, skakać, wygłupiać się, szaleć na świeżym powietrzu. Nie wolno im tej radości odbierać, ale warto być przygotowanym nawet na najtrudniejsze sytuacje.

1. Dziecko jak "żywe srebro"

Ruch nie tylko zapobiega nadwadze i otyłości, z którymi polskie dzieci zmagają się coraz częściej, ale też wspomaga prawidłowy rozwój fizyczny oraz psychiczny maluchów.

Wraz z nadejściem ciepłych pór roku chętniej niż podczas zimowych miesięcy spędzamy czas na świeżym powietrzu. Niestety wzmożona aktywność zwiększa również ryzyko urazów i kontuzji. Oczywiście to nie powód, by ją ograniczać. Jednak będąc odpowiedzialnym rodzicem, warto wiedzieć, jak przygotować się do takich zdarzeń.

2. Po pierwsze liczy się czas

Do urazu lub kontuzji dziecka może dojść wszędzie. Na klatce schodowej, w przedszkolu, żłobku, na podwórku – można wymieniać bez końca. W każdym jednak przypadku najważniejszy jest czas, w jakim zostanie udzielona dziecku pomoc.

Oczywiście nie każdy uraz wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Przy delikatnych zadrapaniach czy stłuczeniach sprawdzi się domowa apteczka oraz czuła opieka mamy bądź taty. Zimny okład, opatrunek, maść na siniaki – na pewno przydadzą się w takich sytuacjach.

>> Szybka pomoc w urazach u dzieci jest kluczowa. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu

Inaczej bywa w przypadku silnych urazów kończyn oraz głowy. Takie zdarzenia najczęściej wymagają konsultacji lekarskiej, założenia szwów, wykonania prześwietlenia. Zwłaszcza gdy dziecko skarży się na ból lub zachowuje się "nieswojo". I nawet jeśli uważasz się za doświadczonego rodzica – nie zwlekaj, bo nie wszystkie objawy pojawiają się natychmiast.

Jeśli twoje dziecko straciło przytomność, od momentu urazu ma problemy z mową, nie rozumie, co do niego mówisz, problemy sprawia mu pisanie i czytanie, ma zaburzenia widzenia, drgawki, jest osłabione i nie może się podnieść lub skarży się na brak czucia w konkretnej części ciała – nie zwlekaj – w takich przypadkach bez wahania wezwij pogotowie ratunkowe.

3. Przezorny zawsze ubezpieczony

Wielu rodziców, nawet tych, których dzieci nie doświadczyły nigdy poważnej kontuzji, każdego dnia martwi się o zdrowie i życie swoich pociech. W ich głowach wciąż kłębią się pytania: "Co zrobię, gdy dziecko będzie potrzebować szybkiej konsultacji lekarskiej?", "Jak sobie poradzę, gdy będzie musiało zostać w szpitalu?", "Czy rozpoznam, że uraz to coś poważniejszego?", "Czy będzie mnie stać na pokrycie wszystkich kosztów leczenia?".

Obawy, które przeżywają rodzice, to coś naturalnego, ale nie powinny one spędzać snu z powiek. Co zrobić, aby mieć i spokój, i wsparcie w nagłych wypadkach? Już dziś warto pomyśleć o ubezpieczeniu.

Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku ubezpieczeń, nagrodzonym i docenianym przez rodziców w całej Polsce, jest oferta ubezpieczeniowa LINK4 Mama. Wyjątkowo elastyczna i stworzona w bardzo przemyślany sposób – poprzedzona badaniami, rozmowami i analizą forów internetowych, na których rodzice wymieniają się opiniami.

LINK4 Mama to pakiet ubezpieczeń, który rodzice mogą modułowo układać wedle własnych potrzeb. Mogą wybrać dwa produkty – NNW dla Mamy i OC w życiu prywatnym. Do nich mogą następnie dokupić pakiety dodatkowe, takie jak: Asisstance Zdrowie Mamy, Szybka Pomoc oraz Pomoc Prawna.

Drugą kategorią produktów LINK4 Mama stworzoną z myślą o rodzicach i ich dzieciach są pakiety ubezpieczeń dla dzieci. Tutaj nie ma pakietu obowiązkowego, każdy można kupić oddzielnie bądź je ze sobą łączyć. NNW Dziecko to pakiet, który zapewnia ochronę nie tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale też w przypadku wstrząśnienia mózgu, pneumokoków i sepsy.

Pakiet medyczny Zdrowie Urwisa zapewnia organizację i pokrycie połowy kosztów wizyty u lekarzy różnych specjalizacji. W ofercie znajdziemy również pakiet Szybka Pomoc, w którym LINK4 Mama – w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania - zobowiązuje się do dostarczenia i pokrycia kosztów leków (do 250 zł) i sprzętu rehabilitacyjnego (do 1000 zł), zorganizowania i pokrycia kosztów korepetycji dla dziecka (w przypadku, gdy maluch choruje i jest nieobecny w szkole dłużej niż 7 dni) oraz zapewnienia łóżka szpitalnego dla rodzica podczas pobytu dziecka w szpitalu (do 1000 zł).

A dzięki kalkulatorom LINK4 Mama każdy rodzic może w prosty sposób dobrać najlepszą formę ubezpieczenia, dopasowaną do swoich potrzeb, liczby dzieci i możliwości finansowych. Proste, prawda?

Partner materiału: LINK4
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement