Trwa ładowanie...

Sylwina– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Sylwina– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Sylwina– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Sylwina imieniny obchodzi: 17 lutego, 12 września, 28 września.

2. Sylwina - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Sylwinka, Sylwusia, Sylwunia, Sylwka, Winka, Winia, Winusia, Wineczka, Winunia, Wina.

3. Sylwina - pochodzenie i znaczenie

Jest to łacińskie imię żeńskie, żeński odpowiednik imienia Sylwin, które zostało utworzone od Sylwiusza. Imię to nadawane jest w Polsce co najmniej od 1827 roku.

4. Sylwina - znane osoby o tym imieniu

  • Silvina Bullrich: argentyńska pisarka
  • Antonia Maria Portugalska, właśc. Antonia Maria Fernanda Micaela Gabriela Rafaela Francesca de Assis Ana Gonzaga Silvina Julia Augusta von Bragança und Saxe-Coburg-Gotha: infantka Portugalii.

5. Sylwina - numerologia

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"

Liczba imienia Sylwina wynosi 4.

5.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

5.2. Zawody

Związane z usługami dla ludności, niesieniem pomocy np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

5.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

5.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

5.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

5.7. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.8. Metale

Ołów (uwaga w bezpośrednim kontakcie metal szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

5.9. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

5.10. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

5.11. Tonacja

Ton d.

5.12. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

5.13. Drzewa

Jodła, wierzba.

5.14. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

5.15. Runy ochronne

Jera, isa.

5.16. Zapachy

Zapachy wytrawne, np.: modrzew, bratek, aloes.

5.17. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

5.18. Pomyślny kierunek

Południowy-wschód.

5.19. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

5.20. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres, to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

5.21. Dopasowanie imion

Imię Sylwina współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

5.22. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

6. Sylwina - dziecko

Osoby noszące imię Sylwina w dzieciństwie i w młodości doskonale radzą sobie w sytuacjach, które wymagają koncentracji uwagi i zaangażowania sporych sił. W pierwszych latach życia osoby o tym imieniu są nie do zdarcia. Mając imię Sylwina z łatwością inspiruje się innych do działania. Młodość to nie jest czas rozczulania się nad sobą, ale pora wytężonej pracy i zdobywania praktycznych umiejętności.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Sylwina - schyłek życia i starość

Na starość imię Sylwina przyniesie bogactwo i uznanie. Schyłek życia spędzany jest w dobrze urządzonym otoczeniu. Silne więzi uczuciowe i zbudowane wcześniej związki w tym okresie życia mogą procentować. Sylwina posiada duże pokłady mądrości, z której się umiejętnie korzysta.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze