Trwa ładowanie...

Suszarka bębnowa – przydatny element domowego wyposażenia

Avatar placeholder
20.01.2022 13:26
Materiał partnera Electrolux
(Materiał Partnera)

Technologia idzie do przodu bardzo szybko i rzeczy, które jeszcze niedawno przysparzały nam wiele trudu i pracy, mogą stać się o wiele prostsze. Przykładem może być suszenie naszych ubrań – jakiś czas temu konieczne było rozwieszanie sznurków czy używanie kłopotliwych w rozkładaniu i zajmujących wiele miejsca suszarek stojących, natomiast obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprząc do pracy suszarkę automatyczną. To urządzenie ma bardzo wiele zalet – nie tylko oszczędza nasze miejsce i wysiłek, ale także dba o nasze ubranie. Jakie jeszcze zalety ma suszarka do ubrań i dlaczego warto ją mieć? Dowiesz się z tego artykułu!

1. Suszarka bębnowa – charakterystyka

Suszarka do ubrań to urządzenie, które jest zbliżone w kształcie i rozmiarze do klasycznych pralek, ale jego przeznaczenie jest zupełnie inne. Tak jak pralka oczyszcza naszą odzież z zanieczyszczeń, suszarka automatyczna jest w stanie ją wysuszyć. Jej podstawową zaletą jest fakt, że jej użycie jest zdecydowanie prostsze i mniej czasochłonne niż klasyczne rozwieszanie prania. Wystarczy jedynie załadować naszą mokrą odzież do bębna i resztę zrobi za nas technologia. Jeśli postawimy na pralko-suszarkę to nawet nie jest konieczne wyjmowanie załadunku, gdyż może on być wysuszony po skończonej sesji prania.

Oczywiście wygoda jaką daje nam suszarka do ubrań jest nie do przecenienia, jednak czy warto ją kupować? Jak najbardziej – suszarka do odzieży ma wiele różnych zalet, które nie tylko będą pomocne dla nas, ale przede wszystkim dla naszych ubrań. Dlaczego więc warto postawić na zakup suszarki do ubrań i jakie korzyści będą z tego płynąć?

2. Suszarka do ubrań oszczędza miejsce – największa zaleta dla niewielkich mieszkań

Suszarki do ubrań są w stanie oszczędzić nasze cenne metry kwadratowe, które wykorzystywaliśmy do rozwieszania odzieży. Tę zaletę suszarek automatycznych z pewnością docenią osoby, które nie dysponują w swoim domu ogromem miejsca. Ubrania rozwieszone chociażby w kawalerce nie tylko zajmują ogromną przestrzeń, ale przede wszystkim przeszkadzają, kiedy musimy się przez nie przedzierać podczas chodzenia po mieszkaniu. Suszarka bębnowa jest w stanie niemal całkowicie wyeliminować ten problem.

Oczywiście, suszarka do ubrań sama w sobie też wymaga odpowiedniego miejsca, gdzie moglibyśmy ją postawić. Musimy wziąć to pod uwagę, kiedy planujemy jej zakup i wybrać taki model, który będzie w stanie zaoferować nam odpowiednie parametry pod kątem naszych warunków. Podobnie jak w wypadku pralek, nie chodzi tu tylko o maksymalną wagę załadunku, ale o to, jakie wymiary ma samo urządzenie. Niektóre suszarki do ubrań pomimo niewielkich rozmiarów są w stanie zaoferować nam spory załadunek, inne nie będą tak pojemne, nawet pomimo większych rozmiarów. Ekonomia i ekologia, czyli jak wypadają suszarki do ubrań pod względem poboru energii Suszarki do ubrań są bardzo ekonomiczne względem poboru prądu i to kolejna z ich zalet. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń, które są wyposażone w pompy ciepła. Suszarka do ubrań z pompą ciepła jest w stanie zebrać większość energii cieplnej z otoczenia, więc jej użycie nie wiąże się dla nas z dużymi kosztami. Niestety, nie ma urządzeń idealnych i suszarki z pompą ciepła będą nieco droższe niż urządzenia, które nie wykorzystują tej technologii, jednak jeśli planujemy zakup suszarki do ubrań, dobrze jest wziąć pod uwagę to, że pompa ciepła po jakimś czasie powinna się zwrócić.

3. Suszarka do ubrań ułatwia prasowanie

Jedną z dużych zalet suszarek do ubrań jest fakt, że mogą one ułatwić, lub nawet wyeliminować konieczność prasowania odzieży. Niektóre modele suszarek, jak chociażby Electrolux PerfectCare 900 z pompą ciepła stosują specjalne rozwiązania, które mają na celu wyeliminowanie jak największej ilości zagnieceń i nierówności na suszonych ubraniach. System DelicateCare którym cechuje się Electrolux dba o dostosowanie ruchów bębna do potrzeb naszej tkaniny. Warto tutaj zauważyć, że wymiganie się od kłopotliwego prasowania to tylko jedna z kwestii, jaką mogą nam ułatwić różne systemy zastosowane w suszarkach do odzieży. Inną jest chociażby utrzymanie odzieży w dobrej kondycji i zachowania jej koloru. Jest to możliwe dzięki właśnie dostosowaniu parametrów suszenia do materiałów jakie mamy wysuszyć.

4. Suszarka do ubrań – jaki typ wybrać?

Kiedy zastanawiamy się nad suszarką do ubrań i aspektem jej użyteczności, warto powiedzieć jeszcze parę słów o dostępnych typach tych urządzeń. Wszystkie z nich mają swoje wady i zalety i to na jaką się zdecydujemy jest bardzo indywidualną sprawą. Najczęściej możemy spotkać trzy typy suszarek:

  • suszarki konwekcyjne;
  • suszarki wywiewowe;
  • suszarki kondensacyjne z pompą ciepła.

To, jaki typ suszarki będzie dla nas najlepszy jest kwestią naszych osobistych preferencji i warunków w mieszkaniu. Chociażby – suszarka wywiewowa będzie najprawdopodobniej najtańszym urządzeniem, ale konieczne będzie jej podłączenie do systemu wentylacyjnego. Wynika to z tego, że suszarki wywiewowe muszą gdzieś odprowadzić zgromadzoną w swoim wnętrzu parę, gdyż ta nie skrapla się, jak w wypadku innych typów suszarek. Nie mamy takiego problemu w przypadku suszarek kondensacyjnych i suszarek z pompą ciepła, gdyż tam konieczne jest jedynie opróżnianie zbiorniczka z wodą po skończonej sesji suszenia.

Jeśli nasz dom lub mieszkanie jest niewielkie, warto pomyśleć o pralko-suszarce – to świetne rozwiązanie w takich sytuacjach, gdyż w jednym urządzeniu dostajemy dwie funkcje, oszczędzając miejsce. Jeśli natomiast często jesteśmy poza domem warto pomyśleć o sterowaniu zdalnym z poziomu smartfona, gdyż wiele urządzeń jest w stanie to zrobić. Przykładem może być chociażby Electrolux, który pozwala na połączenie naszej suszarki z aplikacją MyElectrolux w telefonie, dzięki czemu będziemy mieli możliwość kontroli nad naszym suszeniem nawet wtedy, kiedy będziemy poza domem.

Niezależnie od tego, jaki model suszarek do odzieży wybierzemy, będzie to zakup, który oszczędzi nam masę pracy i problemów. Pamiętajmy tylko o tym, żeby dostosować wszystkie jej funkcje i parametry względem naszych potrzeb i możliwości, by mieć pewność, że będziemy zadowoleni z zakupu.

Materiał partnera Electrolux
Polecane dla Ciebie