Trwa ładowanie...

Sala zabaw - Koszalin

Avatar placeholder
19.12.2013 14:26
Sala zabaw - Koszalin
Sala zabaw - Koszalin

Sala zabaw to miejsce, w którym maluchy mogą się wyszaleć, a rodzice odetchnąć przy kawie i dobrym ciastku. Koszalin oferuje dzieciom dość duży wybór miejsc dla dzieci do zabawy i pozytywnego szaleństwa. W mieście istnieje co najmniej kilkanaście centrów rodzinnej rozrywki. Sale zabaw dla dzieci są bezpieczne, mają odpowiednie zaplecze, pozwalają maluchom wyhasać się do woli, poznać inne dzieciaki i czuć się dostrzeżonymi przez rodziców.

1. Sale zabaw w Koszalinie

Gdzie się wybrać z dziećmi?

  • Salon Zabaw dla Dzieci „Eldorado”, Galeria Emka, ul. Jana Pawła II 20 – czynny w godzinach: 10.00.-20.00. od poniedziałku do niedzieli. „Eldorado” to trzecia sala zabaw w Polsce i pierwsza w Koszalinie, która już od ponad piętnastu lat oferuje dzieciom w wieku 1-10 lat mnóstwo emocji. W pełni klimatyzowanym salonie zabaw maluchy mają okazję przeżyć wspaniałą przygodę w dwupoziomowym gąszczu lin, trampolin, rur oraz trapezów, przebiec się po ruchomym moście czy przejechać pojazdem policji oraz quadem, a na koniec wskoczyć do basenu z kolorowymi piłeczkami. Panie z obsługi czuwają nad bezpieczeństwem małych milusińskich, a w razie potrzeby organizują im zawody i konkursy. Sala zabaw oferuje bufet z jedzeniem i napojami oraz kącik, w którym mogą odpocząć rodzice. „Eldorado” organizuje również przyjęcia urodzinowe dla dzieci.
  • Parkowa Sala Zabaw „Frajda”, ul. Zwycięstwa 106-108 (wjazd od ul. Andersa) – czynna w godzinach: 11.00.-19.00. od poniedziałku do czwartku i 10.00.-19.00. od piątku do niedzieli. Sala zabaw istnieje od niedawna, ale zdążyła już zdobyć tytuł „Miejsca Przyjaznego Rodzinie”. Ponadto posiada certyfikat wydany przez Centrum Kontroli Placów Zabaw. To centrum rodzinnej rozrywki stawia na domową atmosferę, czystość i bezpieczeństwo. Jest przeznaczone dla dzieci w wieku od pierwszego do ósmego roku życia. Maluchy mogą bawić się na miękkim podłożu, korzystając ze zjeżdżalni, mini basenu, bujaków, jeździków, mini domku oraz zabawek dla dzieci. Starszaki mają do dyspozycji szereg atrakcji, takich jak dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, duże zjeżdżalnie, basen z piłkami, tunel i inne niespodzianki. „Frajda” organizuje również imprezy urodzinowe i imieninowe dla dzieci.
  • Centrum Zabaw „KIDDOZ”, ul. Jana Pawła II 4A – czynne w godzinach: 15.00.-19.00. od poniedziałku do piątku i 10.00.-19.00. w soboty i niedziele. Ta sala zabaw dla dzieci oferuje basen z kulkami, kolorowe zjeżdżalnie, labirynty z przeszkodami, trampolinę, armatkę, huśtawki, gry interaktywne i zręcznościowe, kącik kuchenny i kącik dla majsterkowicza, automaty do gier oraz piłki do skakania. Dla najmłodszych wydzielona jest osobna sala z dostosowanymi dla nich atrakcjami – tzw. strefa malucha. Wyposażenie sali zabaw zostało dobrane w trosce o walory edukacyjne i bezpieczeństwo dzieci. W sali zabaw „KIDDOZ” można zorganizować imprezę urodzinową oraz inne imprezy okolicznościowe, np. Dzień Dziecka czy Andrzejki.
  • Bajeczna Chatka Kubusia Puchatka, ul. Morska 28 – plac zabaw dla dzieci czynny w godzinach: 15.00.-19.00. od poniedziałku do piątku, 11.00.-19.30. w soboty i niedziele. Przeznaczony dla maluchów w wieku 2-12 lat. Oferuje: zjeżdżalnie proste i kręte, suche baseny z piłeczkami, mosty rurowe, samochodziki, kącik zabaw dla najmłodszych, barek z napojami i słodyczami, możliwość zostawienia dziecka pod nadzorem opiekunki. Dla rodziców chwila wytchnienia przy kawie, herbacie lub ciasteczku w mini kawiarence. Organizacja imprez okolicznościowych i zabawy dla grup zorganizowanych – szkolnych i przedszkolnych.

2. Wyposażenie sal zabaw w Koszalinie

Sala zabaw oferuje dzieciom moc niezapomnianych wrażeń, a rodzicom chwilę wytchnienia przy kawie czy świeżej prasie. Musi spełniać określone wymogi sanitarne, być bezpieczna i mieć odpowiednie rozmiary. Salon zabaw powinien być również klimatyzowany. Najczęstsze wyposażenie placu zabaw dla dzieci, to: gąszcze lin, siatki do wspinania się, trampoliny, rury i trapezy, ruchome mosty, basen z kolorowymi piłeczkami, kolorowe zjeżdżalnie, zawiłe labirynty z przeszkodami, huśtawki, małe domki, automaty do gier, piłki do skakania i miękkie, duże klocki z gąbki. Wyposażenie sali zabaw dla dzieci musi być dostosowane do szkrabów w każdym wieku – od kilkumiesięcznych maluchów, poprzez przedszkolaki, aż po uczniów klas szkoły podstawowej.

Zobacz film: "Wybór odpowiedniego przedszkola"

Sala zabaw dla dzieci to nie tylko znakomity sposób na radosne i bezpieczne wypełnienie czasu milusińskich, ale jednocześnie także chwila wolnego czasu dla rodziców. Taka forma zapewnia rozwój wyobraźni i sprawności ruchowej maluchów i jest doskonałym miejscem na nawiązywanie nowych kontaktów. Podczas zabawy dziecko rozwija wszechstronnie swoje możliwości, zdobywa informacje, zyskuje dobre samopoczucie i wypoczywa.

Joanna Krocz

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze