Trwa ładowanie...

Piankolina. Zrób ją samodzielnie w domu

Piankolina jest masą plastyczną, która z pewnością zachwyci niejedno dziecko. Zabawa nią sprawi, że maluch oprócz frajdy z zabawy, rozwinie kreatywność, pobudzi swoją wyobraźnię i poćwiczy zdolności manualne, a nawet pomoże w przypadku zaburzeń integracji sensorycznej. Z łatwością zrobimy piankolinę sami z pianki do golenia, kleju Wikol oraz płynu do prania. Jaki jest przepis na piankolinę?

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"
spis treści

1. Co to jest piankolina?

Piankolina to bardzo lekka masa, która składa się z niewielkich, sklejonych ze sobą kuleczek. Jest niezwykle miękka i łatwa do modelowania. Na rynku możemy ją dostać w wielu intensywnych barwach, może być również świecąca.

Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim:

  • nie wysycha (nigdy!);
  • nie brudzi;
  • nie przykleja się.

Można z niej lepić, budować i tworzyć różnego rodzaju konstrukcje, a niewątpliwą zaletą piankoliny jest jej wyjątkowa struktura, która sprawia, że dzieci chętnie ją ściskają i ugniatają. Taka zabawa wspiera motorykę małą, pobudza receptory, pomaga rozwijać zdolności manualne i kreatywność. Bywa pomocna również w leczeniu zaburzeń integracji sensorycznej.

Zabawy plastyczne
Zabawy plastyczne

Zabawy plastyczne w domu mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla komputera czy oglądania telewizji.

przeczytaj artykuł

2. Jak zrobić piankolinę w domu?

Piankolinę kulkową możemy zrobić samodzielnie. Wystarczy dosłownie kilka składników, które większość z nas ma w swoim domu. Co będzie potrzebne?

  • płyn do prania;
  • pianka do golenia;
  • barwnik spożywczy;
  • klej Wikol;
  • styropian w kulkach.

Sposób wykonania jest niezwykle prosty:

  1. Składniki odmierzamy w proporcjach 1:1 i dokładnie mieszamy je ze sobą.
  2. Po wymieszaniu dodajemy kulki ze strypopianu i mieszamy z masą tak, aby przedostały się do środka i zabarwiły na jej kolor i gotowe!

Udanej zabawy!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.