Oddaj włosy dla dzieci walczących z rakiem

Wiele osób w czasie stosowania kuracji chemią traci swoje włosy. Jest to szczególnie trudne doświadczenie dla dzieci. Dlatego dwie kobiety Beata Kulczyńska i Ilona Nalewajko ze Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI” do 17 II 2017 organizują akcję „Włosem w raka”.

Peruki dla dzieci

Jutro ostatni dzień akcji „Włosem w raka”, w której biorą udział salony fryzjerskie i wszystkie osoby chętne z całej Polski. Wydarzenie zostało stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, które walczą z rakiem. Szczególnie dla tych, które w wyniku tej walki straciły swoje włosy. Wiele dzieci wraz z utartą włosów traci wiarę w siebie, patrząc w lustro widzą wyłącznie chorobę. Dlatego ta akcja ma pomóc dzieciom odzyskać uśmiech, by mogły cieszyć się swoim dzieciństwem.

Polecane wideo:

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji muszą posiadać włosy, które można ściąć na minimum 30 centymetrów. Następnie zostaną one przekazane fundacji, a stamtąd pojadą prosto do perukarni. Zrobione tam peruki zostaną za darmo przekazane potrzebującym dzieciom.

Jak to zrobić?

Lista salonów biorących udział w akcji znajduje się na stronie mowimynieborakowi.pl. Fundacja przekazuje również instrukcję ścięcia włosów, dla osób które zdecydują się zrobić to same.

MINIMALNA DŁUGOŚĆ WŁOSÓW, KTÓRE MOŻNA PRZEKAZAĆ NIEBORAKOWI TO 30 CM. WŁOSY NALEŻY PRZED ŚCIĘCIEM UMYĆ, BEZ KORZYSTANIA ODŻYWKI, NIE MIESZAJĄC KOŃCA WŁOSÓW Z NASADĄ.

  • Umyte i dokładnie wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
  • Każde pasmo wiążemy gumką u nasady i dołu (np. recepturką), w 2-3 miejscach.
  • Ucinamy około 2 cm powyżej gumki (od nasady), nie należy ich wyrównywać.
  • Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy).
  • Oznaczamy nasadę włosa –wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada".
  • Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce, wkładamy do koperty i tak przygotowany włos wysyłamy na adres Stowarzyszenia.
Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

"Lato z książką"

"Lato z książką"

Lato z książką 2014 Zapraszamy na imprezę "Lato z książką" sponsorowane m.in. przez Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Aktualności

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl w Katowicach Akademia RodziceMalucha.pl organizuje 6 marca spotkanie w Katowicach.

Aktualności

Modna rodzina

Modna rodzina

Rodzinna moda Świąteczny okres sprzyja okazjom. Produkty wielu marek dostępne są w promocyjnych cenach, dzięki czemu każdy człowiek może poczuć się modnie i atrakcyjnie.

Aktualności

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Logo Portal cdp.pl przygotował ciekawą promocję dla użytkowników serwisu parenting.pl Bajkowa oferta Zapraszamy do skorzystania z promocji!