Trwa ładowanie...

Oddaj włosy dla dzieci walczących z rakiem

Wiele osób w czasie stosowania kuracji chemią traci swoje włosy. Jest to szczególnie trudne doświadczenie dla dzieci. Dlatego dwie kobiety Beata Kulczyńska i Ilona Nalewajko ze Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI” do 17 II 2017 organizują akcję „Włosem w raka”.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

1. Peruki dla dzieci

Jutro ostatni dzień akcji „Włosem w raka”, w której biorą udział salony fryzjerskie i wszystkie osoby chętne z całej Polski. Wydarzenie zostało stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, które walczą z rakiem. Szczególnie dla tych, które w wyniku tej walki straciły swoje włosy. Wiele dzieci wraz z utartą włosów traci wiarę w siebie, patrząc w lustro widzą wyłącznie chorobę. Dlatego ta akcja ma pomóc dzieciom odzyskać uśmiech, by mogły cieszyć się swoim dzieciństwem.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji muszą posiadać włosy, które można ściąć na minimum 30 centymetrów. Następnie zostaną one przekazane fundacji, a stamtąd pojadą prosto do perukarni. Zrobione tam peruki zostaną za darmo przekazane potrzebującym dzieciom.

Stowarzyszenie "NIEboRAKOWI" - akcja "Włosem w raka" - Dzieci, które dostały swoje peruki
Stowarzyszenie "NIEboRAKOWI" - akcja "Włosem w raka" - Dzieci, które dostały swoje peruki (Facebook)

2. Jak to zrobić?

Lista salonów biorących udział w akcji znajduje się na stronie mowimynieborakowi.pl. Fundacja przekazuje również instrukcję ścięcia włosów, dla osób które zdecydują się zrobić to same.

MINIMALNA DŁUGOŚĆ WŁOSÓW, KTÓRE MOŻNA PRZEKAZAĆ NIEBORAKOWI TO 30 CM. WŁOSY NALEŻY PRZED ŚCIĘCIEM UMYĆ, BEZ KORZYSTANIA ODŻYWKI, NIE MIESZAJĄC KOŃCA WŁOSÓW Z NASADĄ.

  • Umyte i dokładnie wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
  • Każde pasmo wiążemy gumką u nasady i dołu (np. recepturką), w 2-3 miejscach.
  • Ucinamy około 2 cm powyżej gumki (od nasady), nie należy ich wyrównywać.
  • Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy).
  • Oznaczamy nasadę włosa –wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada".
  • Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce, wkładamy do koperty i tak przygotowany włos wysyłamy na adres Stowarzyszenia.

Zobacz także

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.