Przejdź na WP

Nowa ustawa: raz w roku można pobić swoją żonę. Niewiarygodne!

W życie wchodzi nowa ustawa, która ma łagodzić kary za przemoc domową. Zgodnie z nowym prawem bicie i znęcanie się nad rodziną nie będzie już przestępstwem, ale wykroczeniem, za które grozić będzie pouczenie i mandat. Do pobicia małżonka bez ponoszenia żadnych konsekwencji będzie mogło dojść raz w roku.

Zobacz film: "Kierowniczka "Niebieskiej Linii": "To jak Piasecki traktuje żonę to w Polsce standart""

Na szczęście nowe przepisy wchodzą w życie nie w Polsce, ale... w Rosji. I chociaż problem przemocy domowej w tym kraju jest ogromny, a rocznie z rąk damskich bokserów giną tysiące kobiet, to władze nie robią nic, aby problem zniknął. Wręcz przeciwnie – nowe przepisy sprawią, że ci, którzy znęcają się nad swoimi rodzinami, poczują się bezkarnie.

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej
120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej [5 zdjęć]

UNICEF alarmuje – około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy...

zobacz galerię

Pierwsze zgłoszenie pobicia małżonka nie będzie miało żadnych skutków. Jeśli natomiast w tym samym roku ponownie zostanie zgłoszony taki incydent – winnemu zostanie wlepiony mandat. Złagodzeniu ulegnie karanie nie tylko fizycznego, ale też psychicznego znęcania się nad małżonkiem. Dużo trudniejsza będzie też walka o należne alimenty.

Nowa ustawa: raz w roku można pobić swoją żonę. Niewiarygodne!
Nowa ustawa: raz w roku można pobić swoją żonę. Niewiarygodne!

Trudno uwierzyć, że w XXI wieku w cywilizowanym kraju ustawodawca łagodzi zamiast zaostrzać przepisy dotyczące przemocy w rodzinie. Tym bardziej, że w Rosji problem znęcania się nad współmałżonkiem i dziećmi dotyczy już co 4. rodziny.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.