Trwa ładowanie...

Melchior– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Melchior– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Melchior– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Melchior imieniny obchodzi: 6 stycznia, 28 lipca i 7 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Melchiora jest 6 stycznia.

2. Melchior - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Melchiorek, Melchioro, Melchioruś, Meli, Mel, Meluś, Melunio, Melusio, Melchioro, Melchioryn.

3. Melchior - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia semickiego. Nazwę Melchior nosi również stop miedzi z niklem, cynkiem i żelazem. Imię ;Melchior; pochodzi od słowa oznaczającego "Bóg jest moją światłością", "król światła". Było przypisywane jednemu z trzech mędrców (królów, magów) z Nowego Testamentu.

4. Melchior - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Melchior
 • angielski: Melchior
 • francuski: Melchior
 • niemiecki - Melchior
 • hiszpański - Melchor
 • włoski - Melchiorre.

5. Melchior - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"
 • Melchior Franziskus Ansi: pochodzący z Niemodlina na Śląsku niemiecki malarz epoki baroku
 • Charles Melchior Artus markiz de Bonchamps: francuski polityk, przywódca Powstania Wandejskiego katolików i rojalistów przeciw Republice podczas Rewolucji Francuskiej
 • Melchior Broederlam: malarz flandryjski, przedstawiciel gotyku międzynarodowego
 • Antoni Melchior Fijałkowski: polski biskup rzymskokatolicki, teolog i działacz patriotyczny, arcybiskup metropolita warszawski w latach 1857:1861
 • Melchor Rodríguez García - zwany El Ángel Rojo (Czerwony Anioł) - polityk hiszpański, w czasie hiszpańskiej wojny domowej generalny inspektor więziennictwa, a następnie burmistrz Madrytu.

6. Melchior - numerologia

Liczba imienia Melchior wynosi 11.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Jedenastka zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. To doskonałość, przynajmniej takie odnosi się pierwsze wrażenie. Odkrywczość i nowatorstwo w działaniu sprzyja zdobyciu ciekawych doświadczeń. Liczba imienia 11 wzmacnia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zaradność to jedna z cech numerologicznej 11, które natychmiast rzuca się w oczy. Typowa Jedenastka to również dobry psycholog i znawca ludzkich charakterów, a także urodzony humanista. Ta liczba imienia, podkreśla wysoki poziom rozwoju duchowego. Zasady moralne i ich przestrzeganie wpisują się w jej motto życiowe. Numerologiczna Jedenastka często jest członkiem elitarnego klubu lub dobrego towarzystwa, mając zadatki na to, aby wieść wygodne i bogate życie.

6.2. Zawody

Opierające się na kontaktach z innymi ludźmi, stanowiska wymagające mądrego i odpowiedzialnego działania, np.: sędzia, mediator, adwokat, radca prawny, itp. Również w dziedzinach gdzie liczy się prestiż. To imię jest doskonałe dla artystów, ale i dla tych, twardo stąpających po ziemi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedenastki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i ziemi. Są to przeciwstawne żywioły, jednak w tym przypadku ogień, który jest ruchliwy ożywia stabilną naturę ziemi. Ogień symbolicznie wypala ziemię, użyźnia ją i daje szansę wzrostu nowym roślinom. Naturą życia jest śmierć i odrodzenie.

6.4. Planety

Planetarnie numerologiczna Jedenastka łączy się z wpływem Marsa i Księżyca. Mars ewidentnie należy do sfery aktywności. Obdarza zdecydowaniem i odwagą. Księżyc pozwala korzystać z pokładów mądrości życiowej i intuicji. To połączenie jest pełne energii i gracji zarazem.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i wtorek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 11:To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro z powłoką patyny, złoto czerwone.

6.10. Kamienie

Diament, topaz.

6.11. Kolory

Biały, różowy.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Rumianek, złotorost ścienny, hiacynt.

6.14. Drzewa

Baobab, tykwa, jarzębina.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, słowik, słoń.

6.16. Runy ochronne

Mannaz, durisaz.

6.17. Zapachy

Wyraziste, np.: mięta i lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Te, gdzie zapadają różne wiążące decyzje, tereny elitarne i miejsca wytworne, pałace, okazałe budynki, plaże, estrady. Miejsca związane z kulturą.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i północny-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedenastka spełnia się w życiu rodzinnym. Rodzina tworzy Jedenastce zaplecze, aby ta mogła oderwać się od wiru codziennych spraw.

6.21. Rozwój

Ważny okres dla Jedenastki to czas do 5. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Melchior współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 8. Jedenastka z Trójką stworzą doskonały tandem. Obydwie wibracje cenią takt i dobre maniery. Ósemka da Jedenastce poczucie bezpieczeństwa i ofiaruje silne przywiązanie.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny. Baran i Bliźnięta doskonale odnajdą się w ruchliwej i aktywnej przestrzeni Jedenastki. Byk i Panna to znaki bardziej stonowane, ale też dobrze wiedzące, czego chcą, podobnie jak mistrzowska Jedenastka.

7. Melchior - dziecko

Osoby noszące imię Melchior w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Melchior - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Melchior ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze