Trwa ładowanie...

Marzanna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Marzanna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Marzanna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Marzanna imieniny obchodzi 21 marca i 2 czerwca Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marzanny jest 21 marca.

2. Marzanna - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Marzanneczka, Marzannunia, Marzannusia, Marzena, Marzenka, Marz, Marza, Marzka, Rzanka, Rzancia, Anna.

3. Marzanna - pochodzenie i znaczenie

Imię to najprawdopodobniej jest przekształconą formą imienia Marianna. Możliwe, że pochodzi od rzekomej słowiańskiej bogini urodzaju Marzanny, wg niektórych wymyślonej przez Długosza. Inna hipoteza mówi z kolei, że Marzanna to polska nazwa Mary bądź Mareny, która była słowiańską boginią śmierci; wtedy uzasadnienie ma zwyczaj topienia Marzanny, do dziś kultywowany.

4. Marzanna - odpowiedniki w różnych językach

  • słowacki: Marzanna
  • macedoński: Marzana
  • czeski: Marzanna
  • rumuński: Marzenna
  • litewski: Marzana.

5. Marzanna - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
  • Marzanna Graff-Oszczepalińska - pisarka, autorka tekstów piosenek, aktorka
  • Marzanna Bogumiła Kielar: polska poetka
  • Marzanna Stefania Drab: polska polityk, posłanka na Sejm VI kadencji
  • Marzanna Adamczyk: polska iberystka, wykładowczyni i dyplomata, ambasadorka RP na Kubie
  • Marzanna Wolska: polska modelka.

6. Marzanna - numerologia

Liczba imienia Marzanna wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości, np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7:To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze, np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafa koralowa. Brzegi mórz, rzek, jezior. Sanktuaria i świątynie, oraz miejsca odosobnienia, np.: klasztory, szpitale, więzienia, itp. Kina i opery.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem też codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki, to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Marzanna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Marzanna jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Marzanna - dziecko

Osoby noszące imię Marzanna w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Marzanna pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Marzanna - schyłek życia i starość

Schyłek życia Marzanna spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze