Trwa ładowanie...

Marianna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Marianna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Marianna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Marianna imieniny obchodzi: 17 lutego, 2 czerwca i 8 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marianny jest 8 września.

2. Marianna - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Mania, Mańka, Maniusia, Marianka, Marysia, Marysieńka, Marylka, Maria, Anna, Ania.

3. Marianna - pochodzenie i znaczenie

Jest to to żeńska forma imienia Marian. Słowo to oznaczać mogło osobę należącą do rzymskiego rodu Mariuszów. W chrześcijaństwie imię Marianna tłumaczy się jako kogoś, należącego do Marii, służebnicę Marii. W Polcse imię to pojawiło się w XIII wieku.

4. Marianna - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski - Marion, Marianne
 • francuski - Marianne
 • rosyjski - Marjana
 • hiszpański - Marianna
 • włoski: Marianna.

5. Marianna - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"
 • Marianna - symbol Republiki Francuskiej, postać kobieca, której rysów użyczają słynne w świecie Francuzki (m.in. Brigitte Bardot, Catherin Deneuve)
 • Marianne Craig Moore - poetka amerykańska
 • Marian Anderson - amerykańska śpiewaczka operowa
 • Maria Marianna Fołtyn - polska śpiewaczka operowa
 • Marianne Faithfull: brytyjska piosenkarka
 • Marianne Moore - amerykańska pisarka i poetka
 • Marianne Weber - niemiecka działaczka na rzecz równouprawnienia kobiet.

6. Marianna - numerologia

Liczba imienia Marianna wynosi 8.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

6.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Dla Ósemek szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności, np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

6.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

6.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

6.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

6.7. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8: To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.8. Metale

Platyna i brąz.

6.9. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

6.10. Kolory

Zielony, purpura.

6.11. Tonacja

Ton g.

6.12. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

6.13. Drzewa

Orzech, buk.

6.14. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

6.15. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

6.16. Zapachy

Przyjemne korzenne, np.: imbiru, zawilca i lawendy.

6.17. Miejsca istotne

Ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki. Miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami. Z pięknem ciała i zmysłowością.

6.18. Pomyślny kierunek

Północny-wschód.

6.19. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

6.20. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres, wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

6.21. Dopasowanie imion

Imię Marianna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

6.22. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

7. Marianna - dziecko

Osoby noszące imię Marianna w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Marianna pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Marianna - schyłek życia i starość

Schyłek życia Marianna spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze