Trwa ładowanie...

Malwina– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Malwina– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Malwina– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Malwina imieniny obchodzi: 4 lipca.

2. Malwina - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Malewka, Mali, Malik, Malina, Malineczka, Malinka, Malka, Malunia, Maluś, Malwa, Malwcia, Malwek, Malwen, Malwi, Malwik, Malwin, Malwincia, Malwineczka, Malwinek, Malwinia.

3. Malwina - pochodzenie i znaczenie

Etymologia tego imienia nie jest jednoznaczna. Jedna z teorii głosi, że imię to pochodzi z języka germańskiego, utworzone od męskiego imienia Malwin: mahal (sąd wojów, sprawiedliwość) i wini (przyjaciel). Oznaczałoby więc:;przyjaciel strzegący prawa, prawowierny;. Inna teoria twierdzi, że imię to zostało stworzone przez poetę szkockiego; Jamesa Macphersona, który użył go w tzw. pieśniach Osjana (Malwina była narzeczoną Oskara, syna Osjana).

4. Malwina - odpowiedniki w różnych językach

  • łacina - Malwina, Maluina, Madalvina
  • angielski - Malvina, Melvine
  • francuski - Malvy
  • niemiecki - Malwine, Maluine, Madalwine
  • włoski - Malvina.

5. Malwina - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"
  • Malwina Garfeinowa - polska poetka i powieściopisarka
  • Malwina Kusior: polska aktorka i wokalistka
  • Malwina Kopron: polska lekkoatletka, młociarka
  • Malwina Meyerson: polska pisarka żydowskiego pochodzenia, jedna z pierwszych powieściopisarek żydowskich piszących w języku polskim
  • Malwina Zielińska - polska modelka.

6. Malwina - numerologia

Liczba imienia Malwina wynosi 1.

6.1. Główne cechy charakteru

Typowe numerologiczne Jedynki to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania. Jedynki doskonale wiedzą, czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać. Numerologiczna 1 podkreśla również, potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru reprezentowane przez numerologiczną Jedynkę, to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

6.2. Zawody

Związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił, np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji, itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedynki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest życie chwilą, oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczne Jedynki planetarnie łączą się z wpływem Słońca i Marsa. Słońce i Mars to planety, które nierozerwalnie wiążą się z energią życiową i witalnością. Mars obdarza je niezłomnością, wojowniczością, oraz aktywnością. Słońce podkreśla ich indywidualizm i silne ego.

6.5. Pory roku

Wszystkie poza zimą.

6.6. Miesiące

Marzec, sierpień oraz listopad.

6.7. Dni pomyślne

Wtorek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 1:To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1, lub 2, albo 5. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, stal szlachetna.

6.10. Kamienie

Kryształ górski, diament.

6.11. Kolory

Czerwony oraz jaskrawe barwy.

6.12. Tonacja

Ton h.

6.13. Amulety roślinne

Oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna.

6.14. Drzewa

Dąb, klon.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Wilk, baran, dzik.

6.16. Runy ochronne

Sowelo, teiwaz.

6.17. Zapachy

Każdy ostry i przenikliwy, np.: czosnek, jałowiec, bazylia.

6.18. Miejsca istotne

Areny sportowe, forty, warownie, tereny piaszczyste, nowe i niezaludnione przestrzenie.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedynka to osoba, która pragnie zaistnieć w roli głowy domu. Ta wibracja numerologiczna daje, przeważnie dobrze poukładane relacje rodzinne.

6.21. Rozwój

Ważny dla Jedynki okres życia to dzieciństwo.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Malwina współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Praktyczna i stabilna Dwójka ukierunkuje dynamiczną Jedynkę. Piątka wprowadzi dodatkową energię twórczą.

6.23. Znak zodiaku

Imię Malwina jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona. Wymienione znaki zodiaku podkreślają indywidualizm osoby, zwłaszcza Baran i Lew, co jest zgodne z wibracją Jedynki. Skorpion, również odnajdzie się w tej wibracji. Należy dodać, że Skorpion to znak wojowników.

7. Malwina - dziecko

Osoby noszące imię Malwina w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Malwina - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Malwina ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze