Trwa ładowanie...

Franciszek Salezy– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Franciszek Salezy– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Franciszek Salezy– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Franciszek Salezy imieniny obchodzi 24 stycznia.

2. Franciszek Salezy - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię dwuczłonowe pochodzące od św. Franciszka Salezego - François de Sales I - tradycyjnie nadawane na jego cześć.

3. Franciszek Salezy - odpowiedniki w różnych językach

  • francuski - François de Sales.

4. Franciszek Salezy - znane osoby o tym imieniu

  • Pierre Marie Francois de Sales Baillot: francuski kompozytor, skrzypek
  • Franciszek Salezy Dmochowski: polski pisarz, poeta, tłumacz, krytyk i satyryk, wydawca, dziennikarz, inicjator kolportażu taniej książki w Polsce
  • Franciszek Salezy Gawroński: uczestnik walk w okresie powstania listopadowego, autor pamiętników
  • Franciszek Salezy Jezierski: pisarz, publicysta, działacz społeczno-oświatowy
  • Franciszek Salezy Karol Miaskowski - kasztelan gnieźnieński w latach 1786-1795, starosta gnieźnieński, poseł na Sejm Czteroletni
  • Franciszek Salezy Nakwaski: prezes Senatu w czasie powstania listopadowego, szambelan Stanisława Augusta Poniatowskiego
  • Franciszek Salezy Potocki - dziennikarz, polityk konserwatywny, działacz społeczny.

5. Franciszek Salezy - numerologia

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"

Liczba imienia Franciszek Salezy wynosi 2.

5.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 2 obdarza naturą spokojną i praktyczną, daje też doskonałą zdolność radzenia sobie w świecie materialnym. Na numerologicznej Dwójce można polegać. Liczba imienia 2 to wibracja raczej przyziemna, trwała i ceniąca stałość u innych. Typowa numerologiczna Dwójka jest skoncentrowana na sobie i dość przewidywalna. Numerologia imienia 2 skłania do postępowania metodycznego i planowego, co przez innych może być oceniane jako niespieszne lub wręcz powolne.

5.2. Zawody

Zapewniające kontakt z naturą np.: ogrodnik, agronom, ale również architekt. Silne związki numerologicznej Dwójki z materią preferują też zawody związane z obrotem nieruchomości i bankowością.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Dwójki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i wody. Woda zasila energią życiową płodną ziemię, która daje obfity plon. Woda idealnie wypełnia wszystkie szczeliny ziemi, tworząc doskonałe i harmonijne połączenie. Woda będąca symbolem życia w połączeniu z ziemią aktywizuje i wzmacnia przestrzeń materii.

5.4. Planety

Numerologiczne Dwójki planetarnie łączą się z wpływem Księżyca i Wenus. Są to dwa ciała niebieskie, których oddziaływanie określa się jako silną manifestację energii żeńskiej. Wenus wnosi łagodność i chęć szukania porozumienia z otoczeniem. Księżyc wzmacnia intuicję i wrażliwość.

5.5. Pory roku

Wiosna, początek lata.

5.6. Miesiące

Maj, czerwiec, wrzesień.

5.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i piątek.

5.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 2 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 6 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.9. Metale

Srebro, miedź.

5.10. Kamienie

Agat, perła.

5.11. Kolory

Szaroniebieski, zielony.

5.12. Tonacja

Ton g.

5.13. Amulety roślinne

Dzika róża, storczyk.

5.14. Drzewa

Jabłoń, jaśmin.

5.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, gołąb.

5.16. Runy ochronne

Fehu, berkanan.

5.17. Zapachy

Słodkie i zmysłowe, hiacynt, lubczyk oraz fiołek.

5.18. Miejsca istotne

Dom rodzinny, parki, rezydencje, muzea, oceany, tereny przy wodze, stołówki i restauracje.

5.19. Pomyślny kierunek

Południowy zachód.

5.20. Życie rodzinne

Bezpieczeństwo emocjonalne daje Dwójce dobrze funkcjonująca rodzina. Dwójka tworzy stabilne i poukładane relacje z bliskimi.

5.21. Rozwój

Ważny dla rozwoju Dwójki okres wypada pomiędzy 3. i 5. rokiem życia.

5.22. Dopasowanie imion

Imię Franciszek Salezy współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 6 lub 8. Praktyczna i stabilna Dwójka znajdzie wspólny język z rodzinną Szóstką. Wraz z Ósemką doskonale zrealizuje się na planie materialnym.

5.23. Znak zodiaku

Imię Franciszek Salezy jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka, Wagi oraz Ryb. Wymienione znaki uchodzą za te, których przedstawiciele potrafią budować doskonałe relacje z otoczeniem. Są spokojne i łagodne, co odpowiada naturze osób o imieniu Franciszek Salezy.

6. Franciszek Salezy - dziecko

Osoby noszące imię Franciszek Salezy w dzieciństwie niczym soczewka skupiają na sobie uwagę otoczenia. To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty. Osoby noszące je, oczekują troskliwej opieki. Pragną też mocno wpływać na decyzje innych. Bardzo chętnie przejmują inicjatywę w działaniu. Dzieciństwo przebiega w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Franciszek Salezy - schyłek życia i starość

Schyłek życia dla osób o imieniu Franciszek Salezy będzie spędzony w samotności z wyboru. To czas zajęcia się głównie sobą. Duża niezależność pozwoli realizować własne cele. Widoczna jest werwa i aktywność w działaniu oraz silna motywacja dla realizacji marzeń z młodości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze