Trwa ładowanie...

Franciszek Ksawery– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Franciszek Ksawery– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Franciszek Ksawery– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Franciszek Ksawery imieniny obchodzi 3 grudnia.

2. Franciszek Ksawery - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię dwuczłonowe pochodzące od Francisco de Jaso y Azpilicueta (ur. na zamku Xavier w Nawarrze, Hiszpania) ; prezbitera, jezuity, misjonarza, świętego katolicki zwanego "apostołem Indii".

3. Franciszek Ksawery - znane osoby o tym imieniu

  • Franciszek Ksawery Branicki: generał-adiutant królewski, hetman wielki koronny, poseł na sejm w 1752 i sejm konwokacyjny
  • Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki - książę, polski polityk, minister skarbu Królestwa Polskiego w latach 1821:1830
  • Franciszek Ksawery Dmochowski - działacz polityczny, publicysta, teoretyk literatury klasycystycznej w Polsce, poeta i tłumacz
  • Franciszek Ksawery Godebski (pseudonim Dobrogost): polski pisarz i publicysta
  • Franciszek Ksawery Kowalski: architekt kielecki, projektant wielu budynków użyteczności publicznej
  • Franciszek Ksawery Niesiołowski-Korzbok - hrabia, generał powstania kościuszkowskiego, generał brygady powstania listopadowego, senator-kasztelan Królestwa Polskiego
  • Franciszek Ksawery Piotr August Stanisław Pułaski - marszałek przemyski konfederacji barskiej
  • Janusz Franciszek Ksawery Radziwiłł: ziemianin, konserwatywny polityk
  • Franciszek Ksawery Sapieha - ostatni wojewoda smoleński.

4. Franciszek Ksawery - numerologia

Liczba imienia Franciszek Ksawery wynosi 7.

4.1. Główne cechy charakteru

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

4.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości np. misjonarz, poeta, artysta.

4.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość ; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

4.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

4.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

4.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

4.7. Dni pomyślne

Czwartek.

4.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

4.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

4.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

4.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

4.12. Tonacja

Ton c.

4.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

4.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

4.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

4.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

4.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

4.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafa koralowa, brzegi mórz, rzek, jezior, kina i opery, sanktuaria i świątynie oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp.

4.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

4.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

4.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki to czas powyżej 40. roku życia.

4.22. Dopasowanie imion

Imię Franciszek Ksawery współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

4.23. Znak zodiaku

Imię Franciszek Ksawery jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

5. Franciszek Ksawery - dziecko

Osoby noszące imię Franciszek Ksawery w dzieciństwie niczym soczewka skupiają na sobie uwagę otoczenia. To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty. Osoby noszące je, oczekują troskliwej opieki. Pragną też mocno wpływać na decyzje innych. Bardzo chętnie przejmują inicjatywę w działaniu. Dzieciństwo przebiega w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

6. Franciszek Ksawery - schyłek życia i starość

Schyłek życia dla osób o imieniu Franciszek Ksawery będzie spędzony w samotności z wyboru. To czas zajęcia się głównie sobą. Duża niezależność pozwoli realizować własne cele. Widoczna jest werwa i aktywność w działaniu oraz silna motywacja dla realizacji marzeń z młodości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze