Trwa ładowanie...

Faust– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Faust– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Faust– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Faust imieniny obchodzi 15 lutego, 16 lipca, 3 października, 4 października, 5 października, 13 października, 19 listopada i 26 listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Fausta jest 16 lipca.

2. Faust - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Faustek, Faustynek, Faustynio, Faustyś, Faustek, Fausto, Faustus, Faustyn, Faustino, Fausty.

3. Faust - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, należące do najstarszych imion rzymskich i oznaczające "szczęśliwie rosnący". Imię pochodzi z łacińskiej grupy faustus ; "błogi, pomyślny", ale także faveo, favi, fautum ; "sprzyjać, być przychylnym". W Polsce imię Faust jest notowane od XXV wieku.

4. Faust - odpowiedniki w różnych językach

  • hiszpański - Fausto, Faustino
  • litewski - Faustas, Faustinas
  • rosyjski - Favst, Favstin, Favstian
  • węgierski - Fausztusz, Fausztin
  • włoski - Fausto, Faustino.

5. Faust - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak dbać o siebie w czasie ciąży?"
  • Faust z Riez: biskup Riez, lokalnie uważany za świętego
  • Faust Socyn (Fausto Sozzini, Faustus Socinus) - włosko-polski reformator religijny, teolog, pisarz, poeta, twórca socynianizmu i doktryny religijnej Braci Polskich
  • Domingo Faustino Sarmiento - pierwszy prezydent Argentyny
  • Edmund Faustyn Biernacki - polski lekarz patolog
  • Faustyn Czernijowski - organizator warszawskiej Biblioteki Publicznej.

6. Faust - numerologia

Liczba imienia Faust wynosi 4.

6.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych ; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

6.2. Zawody

Związane z usługami dla ludności, niesieniem pomocy np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

6.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

6.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

6.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

6.7. Dni pomyślne

Sobota.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Ołów (w bezpośrednim kontakcie szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

6.10. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

6.11. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

6.12. Tonacja

Ton d.

6.13. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

6.14. Drzewa

Jodła, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

6.16. Runy ochronne

Jera, isa.

6.17. Zapachy

Zapachy wytrawne np.: modrzew, bratek, aloes.

6.18. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

6.19. Pomyślny kierunek

Południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

6.21. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres, to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Faust współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

7. Faust - dziecko

Osoby noszące imię Faust w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Faust ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Faust - schyłek życia i starość

Imię Faust niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Faust dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze