Trwa ładowanie...

Dobrochna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Dobrochna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Dobrochna– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Dobrochna imieniny obchodzi 9 kwietnia.

2. Dobrochna - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Dobrocha, Dobrosława, Dobroszka, Dobrosta, Dobrosza, Dobroszna, Dobruchna, Dobrusza, Dobruszka, Dochna.

3. Dobrochna - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię zdrobnienie od imienia Dobrosława; złożonego z członów dobro- ("dobry") i -sława ("sława"), oznaczającego tę, która "cieszy się dobrą sławą". Ciekawostka Imię to zyskało popularność w XIX wieku, kiedy to w ramach panslawizmu sięgano po słowiańskie imiona. Imię to nadał swej córce pisarz Jan Ursyn Niemcewicz.

4. Dobrochna - znane osoby o tym imieniu

  • Dobrosława Bałazy: reżyser Teatru Polskiego Radia
  • Dobrochna Kędzierska-Truszczyńska: polska dziennikarka, publicystka, posłanka na Sejm X kadencji
  • Dobrosława Miodowicz-Wolf: polska alpinistka i himalaistka, etnografka, zginęła w Karakorum podczas zejścia po próbie zdobycia szczytu K2
  • Dobrosława ze Sławna: domniemana pani na Sławnie, prawdopodobnie córka Racibora Bogusławowica i Salomei
  • Dobrosława: księżniczka pomorska, najprawdopodobniej córka Bogusława I i jego pierwszej żony Walpurgi.

5. Dobrochna - numerologia

Zobacz film: "Czego należy unikać w ciąży?"

Liczba imienia Dobrochna wynosi 8.

5.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

5.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Dla Ósemek szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

5.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

5.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

5.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

5.7. Dni pomyślne

Piątek.

5.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.9. Metale

Platyna i brąz.

5.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

5.11. Kolory

Zielony, purpura.

5.12. Tonacja

Ton g.

5.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

5.14. Drzewa

Buk , orzech.

5.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

5.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

5.17. Zapachy

Przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda.

5.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością.

5.19. Pomyślny kierunek

Północny wschód.

5.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

5.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres, wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

5.22. Dopasowanie imion

Imię Dobrochna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

5.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

6. Dobrochna - dziecko

Osoby noszące imię Dobrochna w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Dobrochna ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Dobrochna - schyłek życia i starość

Imię Dobrochna niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Dobrochna dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze