Trwa ładowanie...

Danuta– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Danuta– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Danuta– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Danuta imieniny obchodzi 3 stycznia, 16 lutego, 24 czerwca, 1 października Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Danuty jest 24 czerwca.

2. Danuta - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Dan, Dana, Dancia, Daneczka, Dani, Dania, Danio, Danka, Danuchna, Danula, Danulka, Danunia, Danusia, Danusieńka, Danutka, Danuś, Danuśka.

3. Danuta - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię żeńskie prawdopodobnie pochodzenia litewskiego, od słowa danutie, będącego połączeniem słów niebo i córka lub od łacińskiego słowa donata - "darowana przez Boga". Może również wywodzić się z południowosłowiańskich imion Dana, Danka, Danica. Oznacza "dziecko darowane przez Boga". W Polsce używane od XIV wieku.

4. Danuta - odpowiedniki w różnych językach

 • czeski - Danka
 • francuski: Dany
 • litewski - Danica
 • niemiecki: Danuta
 • słowacki: Dana.

5. Danuta - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"
 • Danuta Dmowska: polska szpadzistka
 • Danuta Dobrzyńska: polska dziennikarka
 • Danuta Hübner: polska polityk
 • Danuta Jazłowiecka: polska polityk
 • Dana Lerska (Danuta Pełka): polska piosenkarka
 • Danuta Mostwin: polska pisarka
 • Danuta Rinn: polska piosenkarka
 • Danuta Stenka: polska aktorka
 • Danuta Waniek: polska polityk
 • Danuta Wawiłow: polska pisarka.

6. Danuta - numerologia

Liczba imienia Danuta wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafa koralowa, brzegi mórz, rzek, jezior, kina, opery, sanktuaria i świątynie, oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki, to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Danuta współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Danuta jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Danuta - dziecko

Osoby noszące imię Danuta już w dzieciństwie posiadają umiejętność postępowania honorowego i godnego. W związku z tym w pierwszych latach życia i we wczesnej młodości uwidaczniają się wyszukane maniery. Danuta przykłada wielką wagę do elegancji. Jeżeli cechy te zostaną utrwalone w młodości, ułatwią start w dorosłe życie. To imię w pierwszych latach życia obdarza twórczym duchem i kreatywnością.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Danuta - schyłek życia i starość

Na starość autorytet osoby o imieniu Danuta w rodzinie jest niepodważalny. Zdobyte bogate doświadczenie jest skarbnicą wiedzy o życiu, z której chętnie korzystają inni. W wieku dojrzałym ujawnia się spory temperament i ochota do działań twórczych. Schyłek życia będzie spędzony pomyślnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze