Trwa ładowanie...

Cecylia– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Cecylia– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Cecylia– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Cecylia imieniny obchodzi 10 czerwca i 22 listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Cecylii jest 22 listopada.

2. Cecylia - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Cela, Celcia, Celia, Celineczka, Celinka, Celinusia, Celka, Celunia, Celusia, Celuś, Cesia, Cyla, Cylcia, Cylia, Cylunia, Cylusia, Cyluś, Cysia, Lusia, Sisi.

3. Cecylia - pochodzenie i znaczenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Cecyliusz. Imię Cecylia pochodzi od łacińskiego słowa caecus, oznaczającego "ciemny, ślepy, wątpliwy". Nawiązuje do nazwy rzymskiego rodu Caecilius lub Caecilianus. W Polsce imię to pojawiło się w źródłach po raz pierwszy w XIII wieku.

4. Cecylia - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski: Sisley
 • niemiecki: Cäcilia
 • francuski: Cécile, Cécille, Cicil, Cicille
 • grecki: Kaikilia, Kekilija
 • rosyjski- Cecilija, Kikilija
 • słowacki - Cecilija
 • węgierski: Cicelle, Célia, Sejla.

5. Cecylia - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"
 • Cécile de France: belgijska aktorka
 • Cecylia Gallerani: znana jako Dama z łasiczką, sportretowana przez Leonarda da Vinci
 • Cecylia Renata Habsburżanka: królowa polska, żona Władysława IV Wazy
 • Sesil Karatanczewa: bułgarska tenisistka
 • Cecylia Malik: polska artystka, kuratorka sztuki
 • Cecylia Mecklenburg-Schwerin: niemiecka księżniczka
 • Cecylia von Oldenburg: szwedzka księżniczka
 • Cecile Vogt: francuska neurolożka
 • Cecylia Walewska: polska pisarka
 • Cecylia Wojewoda: polska tłumaczka.

6. Cecylia - numerologia

Liczba imienia Cecylia wynosi 4.

6.1. Główne cechy charakteru

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

6.2. Zawody

Związane z usługami dla ludności, niesieniem pomocy np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

6.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

6.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

6.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

6.7. Dni pomyślne

Sobota.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Ołów (uwaga w bezpośrednim kontakcie metal szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

6.10. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

6.11. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

6.12. Tonacja

Ton d.

6.13. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

6.14. Drzewa

Jodła, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

6.16. Runy ochronne

Jera, isa.

6.17. Zapachy

Zapachy wytrawne np.: modrzew, bratek, aloes.

6.18. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

6.19. Pomyślny kierunek

Południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

6.21. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Cecylia współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

7. Cecylia - dziecko

Osoby noszące imię Cecylia w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Cecylia ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Cecylia - schyłek życia i starość

Imię Cecylia niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Cecylia dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze