Trwa ładowanie...

Bronisława– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Bronisława– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Bronisława– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Bronisława imieniny obchodzi 1 września.

2. Bronisława - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Bronia, Bronka, Bronusia, Bronunia, Broneczka, Broncia, Brona, Broncia, Brosia, Broni.

3. Bronisława - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów broni- ("bronić, strzec") i -sława ("sława"). Być może znaczyło "ta, która broni sławy". W źródłach polskich poświadczone od XIII wieku.

4. Bronisława - odpowiedniki w różnych językach

  • czeski - Bronislava.

5. Bronisława - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
  • Bronisława Dłuska: polska lekarka, starsza siostra Marii Skłodowskiej-Curie, pierwsza dyrektor Instytutu Radowego przy ul. Wawelskiej w Warszawie
  • Bronisława Doborzyńska-Ludwichowska: polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnio- i długodystansowych
  • Bronisława Kawalla - pianistka polska, pedagog
  • Bronisława Niżyńska: rosyjska tancerka i choreograf pochodzenia polskiego, siostra słynnego tancerza Wacława, od 1937 roku baletmistrz i choreograf Polskiego Baletu Reprezentacyjnego
  • Bronisława Orawiec-Löffler: polska stomatolog i działaczka społeczna
  • Bronisława Ostrowska (pseudonim Edma Mierz, Wojciech Chełmski) - poetka polska okresu Młodej Polski, tłumaczka poezji francuskiej oraz autorka książek dla dzieci
  • Bronisława Anna Waleria Rychter-Janowska: polska malarka, publicystka
  • Bronisława Wajs-Papusza - poetka pisząca w języku romskim.

6. Bronisława - numerologia

Liczba imienia Bronisława wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Bronisława współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Bronisława jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Bronisława.

7. Bronisława - dziecko

Osoby noszące imię Bronisława w dzieciństwie i w młodości doskonale radzą sobie w sytuacjach, które wymagają koncentracji uwagi i zaangażowania sporych sił. W pierwszych latach życia osoby o tym imieniu są nie do zdarcia. Mając imię Bronisława z łatwością inspiruje się innych do działania. Młodość to nie jest czas rozczulania się nad sobą, ale pora wytężonej pracy i zdobywania praktycznych umiejętności.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Bronisława - schyłek życia i starość

Na starość imię Bronisława przyniesie bogactwo i uznanie. Schyłek życia spędzany jest w dobrze urządzonym otoczeniu. Silne więzi uczuciowe i zbudowane wcześniej związki w tym okresie życia mogą procentować. Bronisława posiada duże pokłady mądrości, z której umiejętnie korzysta.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze