Trwa ładowanie...

Babcia urodziła czworaczki. To usłyszała od lekarza

Avatar placeholder
15.12.2023 13:50
Babcia urodziła czworaczki. Gdy dowiedziała się o ciąży, miała już 9 wnucząt!
Babcia urodziła czworaczki. Gdy dowiedziała się o ciąży, miała już 9 wnucząt! (Instagram/@quadmummy)

Ta kobieta została okrzyknięta najstarszą mamą czworaczków w Wielkiej Brytanii. Tracey Britten to 51-letnia mama, która, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, miała już dziewięcioro wnucząt. Nie planowała zostać mamą czwórki dzieci, jednak teraz jest prawdziwą inspiracją dla starszych kobiet planujących ciążę.

spis treści
Urodziłą czworaczki w wieku 51 lat
Urodziłą czworaczki w wieku 51 lat (Instagram)

1. Babcia została mamą

Tracey Britten pochodzi z Wielkiej Brytanii i wraz z Stephanem niedawno zostali rodzicami czworaczków. Na świat przyszły trzy dziewczynki: Grace, Fredrica i Francesca oraz chłopiec o imieniu George. W tej historii nie byłoby nic szokującego, ponieważ choć bardzo rzadko, na świat przychodzą czworaczki, jednak tym razem mamą została… 51-letnia babcia.

Dodatkowo kobieta została najstarszą mamą w Wielkiej Brytanii. Przyszły na świat w 2019 roku i od tego czasu Tracey pokazuje na Instagramie ich wspólne, rodzinne życie.

Tracey jest mamą trojga dorosłych dzieci ze swojego poprzedniego związku i babcią aż dziewięciorga wnucząt. Kiedy została żoną Stephena, chcieli ponownie zostać rodzicami, dlatego starali się o dziecko metodą in vitro. Nikt jednak nie spodziewał się takiego finału.

2. 51-latka urodziła czworaczki

Gdy Tracey dowiedziała się, że zabieg in vitro się powiódł, jednak zostanie ponownie matką nie jednego, lecz czwórki dzieci, kobieta była przytłoczona. Zaczęła płakać i jak wspomina:

- Krew ze mnie odpłynęła, powiedziałam "nie ma mowy" - przyznaje.

Wizja poczwórnego, ponownego macierzyństwa, była dla niej trudna. To była dla niej ciężka decyzja, ponieważ lekarz od razu powiedział, że musi być gotowa na to, że nie będzie w stanie urodzić wszystkich czterech dzieci. Mogła poddać się zabiegowi zmniejszenia ciąży, jednak zdecydowała, że postara się urodzić wszystkie dzieci. Udało się i cała czwórka przyszła na świat w londyńskim University College Hospital w 31. tygodniu przez cesarskie cięcie.

Teraz jej historia jest inspiracją dla innych kobiet, które późno planują macierzyństwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze