Podsumowanie akcji testowania emolientów Oillan Baby

Skóra dziecka jest niesłychanie wrażliwa. Jej właściwości ochronne w czasie narodzin nie są jeszcze do końca ukształtowane, dlatego bardzo łatwo ją uszkodzić poprzez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Niestety, nie wystarczy kupić produkty przeznaczone według etykiety dla najmłodszych, ale rodzice koniecznie powinni zwrócić uwagę również na ich skład. Znaczna ilość składników znajdujących się w kremach czy płynach do kąpieli może uczulać delikatną skórę maluszków. Jakie kosmetyki są więc odpowiednie?

Polecane wideo:

Sprawdź sam i zdecyduj

Specjalnie dla niemowląt, małych dzieci i ich rodziców przygotowaliśmy akcję testowania emolientów marki Oillan Baby: kremu pielęgnacyjnego do twarzy i ciała oraz płynu do mycia i kąpieli. Dzięki temu nasi użytkownicy mogli sprawdzić, czy produkty Oillan Baby są odpowiednie dla maluszków, czy spełnią ich oczekiwania oraz korzystnie wpłyną na skórę dziecka. Testując kosmetyki, mają możliwość zdecydowania, czy w przyszłości będą z nich korzystać.

Ankietę rekrutacyjną wypełniło aż 2931 rodziców, spośród których zakwalifikowaliśmy do testu 100 zgłoszeń. Jak testerzy ocenili emolienty Oillan Baby? Zapraszamy do zapoznania się z infografiką podsumowującą test konsumencki:

Infografika

Kilka dni a efekt ogromny

W czasie trwania akcji testowania rodzice zamieszczali swoje opinie o kremie do twarzy i ciała oraz o płynie do mycia i kąpieli w profilach danych produktów w katalogu rodzica parenting.pl. Ponadto uzupełnili ankietę opiniującą na temat kosmetyków Oillan Baby, z których mieli okazję skorzystać.

Okazało się, że aż w 98% rodzice zauważyli poprawę stanu skóry dziecka już po kilku dniach stosowania emolientów. Przed rozpoczęciem testowania maluszki często miały zaczerwienioną i podrażnioną. Mamy pisały: "Skórze mojego dziecka cały czas czegoś brakowało. Była szorstka, sucha, kolor jakoś zawsze mnie niepokoił." lub: „Do tej pory kąpiel kojarzyła się z suchą, swędzącą i podrażnioną skórą, pełną suchych skórek, nierównej struktury i świądu”.

Ocena emolientów Oillan Baby

Podsumowując testowanie kremu pielęgnacyjnego do twarzy i ciała, 90% użytkowników ocenia go zdecydowanie pozytywnie. W większości rodzice będą polecać krem pielęgnacyjny Oillan Baby innym rodzicom, a także zastąpią nim dotychczas używane kosmetyki.

Rodzice zwracali uwagę na łatwe i wygodne dozowanie i rozprowadzanie się preparatu. Na ciele dziecka pozostaje delikatna i nietłusta warstwa ochronna. „Zniknęły zaczerwienienia, zniknęła wysypka, skóra nie jest już szorstka w dotyku, jest delikatna, nawilżona”. Prawie wszyscy (98%) uznali, że kosmetyk skutecznie nawilża i wygładza skórę. Okazało się więc, że „od czasu, gdy przystąpiliśmy do testów z Oillan, widzę zdecydowana poprawę. Stosujemy go ponad tydzień, więc nie oczekiwałam nie wiadomo czego. Jestem jednak mile zaskoczona. Skóra synka jakby pojaśniała, ma zdrowy odcień. Najważniejsze jednak jest to, że już nie jest tak przesuszona jak była.” Krem spełnił oczekiwania aż 95% testujących.

Równie wysoko testerzy ocenili płyn do mycia i kąpieli marki Oillan Baby. W 99% z nich uznali, że stan skóry ich dzieci poprawił się już po kilku dniach stosowania kosmetyku. Dzięki Oillan Baby „kąpiel stała się przyjemnością” dla wielu dzieci. Dodatkowo „skóra jest jędrniejsza, delikatna i gładka w dotyku.” W przypadku tego kosmetyku również rodzice zwrócili uwagę na łatwość dozowania oraz idealną konsystencję. W 91% rodzice zaznaczyli, że od teraz będą regularnie stosować płyn do mycia i kąpieli Oillan Baby. Prawie wszyscy będą też polecać produkt innym rodzicom. Płyn spełnił oczekiwanie 97% testujących.

Razem silniejsze!

Emolienty Oillan Baby używane łącznie przynoszą niesamowite efekty. „Myślę, że to dzięki połączeniu obu produktów skóra mojego dziecka została objęta niesamowitą, profesjonalną kuracją i teraz wygląda tak, jakby wcześniej nie cierpiała na żadne problem skórne.” - pisze jedna z testerek. Bardzo ważne jest to, że produkty uzupełniają się, dzięki czemu „pomagają w nawilżeniu skóry i już dziś wiem, że nie wyobrażam sobie bez niego kąpieli całej rodziny.”

A co jest dla nas najważniejsze? Radość dziecka, które w czasie kąpieli i po niej może cieszyć się gładką skórą, bez podrażnień, swędzenia i szorstkości. „Zabawa w wodzie i skóra po kąpieli nabrały teraz zupełnie innego znaczenia - widzę naprawdę szczery uśmiech, beztroskę i radość, co sprawia, że i ja jestem niesamowicie szczęśliwa.”

Test produktów Oillan Baby został przeprowadzony w na przełomie lutego i marca 2016 r. na grupie 100 osób.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Kąpiel noworodka
Kąpiel noworodka

Jak kąpać niemowlę w wiaderku?

Jak kąpać niemowlę w wiaderku? Odtwórz wideo

Akcesoria potrzebne do kąpieli noworodka to: przewijak, wanienka, rożek kąpielowy, dwa ręczniki, myjka bawełniana, specjalne mydło czy płyn (...) do kąpieli (najlepiej o obojętnym pH i o działaniu nawilżającym),...

Kąpiel noworodka

Tajemnice kosmetyków dla dzieci

Tajemnice kosmetyków dla dzieci

. * Czego boją się młodzi rodzice? * Sposoby na kąpiel, która nie uczula * Najczęściej powtarzane błędy w pielęgnacji niemowlęcia Pamiętaj

Kąpiel noworodka

Czego boją się młodzi rodzice?

Czego boją się młodzi rodzice?

dla dziecka to bardzo ważna kwestia. Na sklepowych półkach znajdziemy dziesiątki, jak nie setki, różnego rodzaju preparatów do kąpieli, szamponów, oliwek (...) czy emulsji do ciała. Choć większość z nich na buteleczkach ma umieszczony...

Kąpiel noworodka

Kąpiel małego dziecka i pielęgnacja skóry

Skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa. Ma to związek z jej adaptacją do warunków panujących poza łonem matki. Jak kąpać noworodka i w jaki (...) sposób pielęgnować jego skórę? Skóra niemowlęcia Skóra noworodka...

Kąpiel noworodka

Bezpieczna kąpiel maluszka

Bezpieczna kąpiel maluszka

Kąpiel noworodka, zwłaszcza ta pierwsza, wcale nie musi być dla świeżo upieczonych rodziców stresującym doświadczeniem. Wystarczy pamiętać o kilku prostych regułach, by stała się prawdziwą przyjemnością. Co zrobić, żeby...

Kąpiel noworodka

Jak wybrać bezpieczne produkty do kąpieli dziecka?

Jak wybrać bezpieczne produkty do kąpieli dziecka?

Zanim wybierzemy kosmetyk dla naszego niemowlęcia, warto upewnić się, że spełnia on wymogi, jakie stawia wyjątkowo delikatna skóra dziecka. Potrzebuje ona specjalnej ochrony i pielęgnacji, dlatego też wybór odpowiedniego produktu nigdy nie powinien być...

Kąpiel noworodka

Kapiel maluszka

Kapiel maluszka

Bezpieczna kąpiel dla dziecka to przede wszystkim kąpiel, podczas której rodzic nie spuszcza z malucha oka. Kąpiel dziecka musi być kontrolowana (...) przez rodzica przez pięć pierwszych lat życia....

Kąpiel noworodka

Odpowiednia woda do kąpieli

Odpowiednia woda do kąpieli

Jaka powinna być woda do kąpieli noworodka? To częste pytanie rodziców podczas zajęć w szkole rodzenia. Niektórzy myślą, że woda do kąpieli noworodka powinna być przegotowana.