Trwa ładowanie...

Mojżesz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Mojżesz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Mojżesz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Mojżesz imieniny obchodzi: 7 lutego, 18 lutego, 28 sierpnia, 4 września, 4 listopada i 25 listopada.

2. Mojżesz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Mojżeszek, Mojżeszy, Mojżeszuś, Mojżeszunio, Mojżeszusio, Mojżeszko, Mojek, Mojuś, Mojunio, Mojo.

3. Mojżesz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, pochodzące od biblijnego patriarchy. Popularne głównie wśród Żydów. Imię pochodzi od rdzenia: wyciągać, wyjmować, jako że według starotestamentalnej Księgi Wyjścia Mojżesz został wyciągnięty z rzeki (Nil) przez córkę faraona.

4. Mojżesz - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Moyses
 • angielski - Moses
 • francuski - Moese
 • niemiecki - Moses
 • włoski - Mose.

5. Mojżesz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"
 • Mosze Kacaw: polityk izraelski, w latach 2000-2007 prezydent Izraela
 • Moses Kiptanui: kenijski lekkoatleta, długodystansowiec, jeden z najbardziej utytułowanych przeszkodowców w historii tej specjalności
 • Mojżesz Majmonides: filozof żydowski i lekarz z przełomu XII i XIII w.
 • Mojżesz Mohyła: hospodar Mołdawii w latach 1630-1632 i 1633-1634
 • Mojżesz Mendelssohn: filozof żydowski i niemiecki, znany i ceniony pisarz, językoznawca, pierwszy propagator zrównania praw Żydów z ludnością nieżydowską w krajach niemieckich
 • Mojżesz Pelc: doktor medycyny, major WP, dyrektor żydowskiego szpitala w Kielcach i pierwszy prezes kieleckiego Judenratu
 • Mojżesz Schorr: historyk orientalista, jeden z twórców nowoczesnej historiografii polskich Żydów, senator II RP.

6. Mojżesz - numerologia

Liczba imienia Mojżesz wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6: To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne, np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Znak zodiaku

Imię Mojżesz jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Mojżesz.

7. Mojżesz - dziecko

Osoby noszące imię Mojżesz w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Mojżesz - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Mojżesz ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze