Trwa ładowanie...

Łóżeczko dostawne - bezpieczeństwo dla dziecka i komfort dla rodziców

 Ewa Rosiecka
11.01.2023 22:30
Łóżeczko dostawne zapewnia bezpieczeństwo dziecku i spokój rodzicom
Łóżeczko dostawne zapewnia bezpieczeństwo dziecku i spokój rodzicom (Adobe Stock)

Łóżeczko dostawne to popularna i coraz częściej wybierana opcja wypoczynku dla najmłodszych. To rozwiązanie jest bardzo wygodne dla rodziców dziecka i zupełnie bezpieczne dla maluchów. Można dostawić je do dowolnego łóżka dorosłych, dzięki czemu maluch może być cały czas blisko i w dzień i w nocy. Dlaczego jeszcze warto zakupić dla dziecka łóżko dostawne?

spis treści

1. Łóżko dostawne - co to jest?

Łóżeczko dostawne (dostawka) to wygodne i bezpieczne łóżeczko dla dziecka, dosuwane do łóżka rodziców. W ostatnich latach coraz częściej możemy je znaleźć na szczycie listy wyprawkowej dla noworodka.

Jego niewielkie rozmiary oraz specjalna konstrukcja umożliwiają przysunięcie łóżeczka dostawnego bardzo blisko rodziców malucha, dzięki czemu czuje się ono komfortowo, ponieważ stale wyczuwa bliskość mamy i taty, a rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo dziecka także w czasie snu.

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"

Łóżeczko dostawne to także duże ułatwienie podczas nocnych karmień. Mama nie musi wstawać z łóżka i rozbudzać się, aby nakarmić dziecko.

Łóżeczko dostawka ma opuszczony bok i specjalne pasy, które umożliwiają przypięcie je do łóżka rodziców - są na tyle długie, że ani grubość, ani rozmiar materaca rodziców nie mają znaczenia. Mamy dzięki temu pewność, że łóżeczko nie przesunie się i dziecko z niego nie wypadnie.

Po podniesieniu ścianki łóżeczko może także służyć jako kojec do zabawy w dzień. Większość modeli ma regulowaną wysokość oraz kółka, umożliwiające szybkie przestawianie tego mebelka.

Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku?
Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku?

Niejedna mama zastanawia się, jak nauczyć dziecko spać samodzielnie w łóżeczku. Kiedy maluch od urodzenia

przeczytaj artykuł

2. Dlaczego łóżeczko dostawne to dobry wybór dla noworodków?

To, w jaki sposób zbudowane są łóżeczka dostawne oraz ich różnorodne wymiary sprawiają, że można korzystać z nich już od chwili narodzin dziecka. Dobrze jest jednak wcześniej zainteresować się dostępnymi wymiarami, ponieważ mogą one być rozbieżne.

Oznacza to, że niektóre modele mogą posłużyć naprawdę długo, a inne będziemy musieli bardzo szybko wymienić na większe. Warto zatem sprawdzać wymiary łóżeczka dostawnego oraz oznaczenia wiekowe, oraz wagowe.

3. Kiedy łóżeczko dostawne sprawdzi się najbardziej?

Łóżeczko dostawne to świetne rozwiązanie, jeśli dysponujemy niewielkim metrażem. Zwykłe łóżeczka dla maluchów zajmują znacznie więcej miejsca.

Łóżeczko dostawne to także możliwość czuwania przez całą dobę nad dzieckiem i jego bezpieczeństwem. Jest wygodne szczególnie w nocy, gdy nie musimy wstawać, aby nakarmić lub uspokoić malucha, a ono z kolei nie jest rozbudzane, gdy chcemy zobaczyć, czy wszystko z nim dobrze.

Dostawne łóżeczko może także pełnić funkcję łóżeczka turystycznego, jeśli przebywamy dłużej poza domem. Świetnie sprawdzi się także u mam po cesarskim cięciu, które mogą mieć problemy z poruszaniem się.

4. Czy łóżeczko dostawne ma wady?

Pewną wadą łóżeczka dostawnego może być jego rozmiar. Jeśli zdecydujemy się na niewielkie łóżeczko, musimy liczyć się z tym, że niedługo trzeba będzie je wymienić. Jednak gdy zakupimy łóżeczko o standardowych rozmiarach, łóżeczko dostawne posłuży nam przez dłuższy czas.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.