Trwa ładowanie...

Kreskówki. Najpopularniejsze animacje dla najmłodszych i dla nieco starszych

 Ewa Rosiecka
04.06.2021 21:00
Kreskówki
Kreskówki (GettyImages)

Kreskówki to zabawny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Oglądając je, można przenieść się w bajkowy świat, w którym dziecko rozwija swoją wyobraźnię, uczy się nowych rzeczy i przeżywa różne przygody razem z bohaterami. Jakie są najpopularniejsze kreskówki?

spis treści

1. Co to są kreskówki?

Kreskówki zaliczamy do rodzaju seriali animowanych. Są to ciągi pokazywanych regularnie filmów animowanych o wspólnym tytule seryjnym; poszczególne odcinki ukazują podobnych lub tych samych bohaterów i jednakową scenerię.

Kreskówki zyskały swoich fanów wśród różnych grup wiekowych, choć oczywiście z założenia dedykowane są dzieciom. Popularność zyskują także seriale animowane, które są produkowane dla dorosłych widzów.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"
 Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać
Bajki Disney – korzyści czytania, jaką bajkę wybrać

Współcześnie bardzo często rodzice skupiają się na rozwoju intelektualnym swojego dziecka inwestując

przeczytaj artykuł

2. Top 5 kreskówek dla dzieci

Przedstawiamy listę najpopularniejszych kreskówek, które uznajemy za prawdziwe hity, choć niektóre z nich powstały wiele lat temu. Bajki te są ponadczasowe i często nawet w dorosłym życiu do nich z przyjemnością wracamy. Oto nasze typy:

2.1. Zwariowane Melodie

Looney Tunes - Zwariowane Melodie to krótkie bajki powstałe w znanej wytwórni Warner Bros, które opowiadają niesamowite przygody dobrze znanego Królika Bugsa, Strusia Pędziwiatra, Kota Sylwestra, ptaszka Tweety'ego. Animacje te są ponadczasowe i wielu dorosłych chętnie ogląda je razem ze swoimi dziećmi.

2.2. Flintstonowie

Jedna z niewielu animacji, która doczekała się swojej adaptacji filmowej. Akcja kreskówki toczy się w prehistorycznym mieście Skalisko. Główni bohaterowie serialu to rodzina Flintstonów - Fred, Wilma, córka Pebbles, Barney, Betty i Bamm-Bamm. Perypetie jaskiniowców, zarówno w kreskówce, jak i w wersji fabularnej jest rewelacyjną komedią dla całej rodziny.

2.3. Scooby-Doo

Wiele pokoleń wychowało się, oglądając młodych detektywów z sympatycznym psiakiem Scooby-Doo na czele, który może nie jest najodważniejszy, lecz potrafi zawsze cało wyjść z opresji wraz z przyjacielem Kudłatym. Tajemnice, zagadki do rozwiązania, okraszone dawką humoru to coś, co niezwykle przyciąga dzieciaki.

Bajki Barbie – dlaczego warto czytać, jakie bajki wybrać
Bajki Barbie – dlaczego warto czytać, jakie bajki wybrać

W dzisiejszych czasach rodzicom coraz częściej łatwiej, bo szybciej jest wręczenie dziecku tableta czy

przeczytaj artykuł

2.4. Tom i Jerry

Jedna z najpopularniejszych bajek, niezwykle zabawna, ale czasem także i nieco brutalna. Odwieczna wojna tocząca się między kotem Tomem i myszką Jerry bawi najmłodszych od wielu pokoleń.

2.5. Myszka Mickey

Kreskówka wyprodukowana przez Walta Disneya jeszcze w 1928 roku, do dziś uznawana za wielki hit. Ciekawostką jest to, że Myszka Mickey jako jedyna animowana postać, została uznana za gwiazdę, którą umieszczono w Alei Sław w Hollywood.

3. Kreskówki dla dorosłych

Oprócz animacji dla najmłodszych, w ostatnich latach powstały również kreski dedykowane dorosłym. Pełno w nich niewybrednych żartów, nawiązań do polityki i do aktualnych wydarzeń. Wśród najpopularniejszych produkcji, możemy wyróżnić m.in.:

  • "South Park";
  • "Family Guy"
  • "Big Mouth";
  • "The Simpsons";
  • "Happy Tree Friends".
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze