Trwa ładowanie...

Jarosława– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Jarosława– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Jarosława– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Jarosława imieniny obchodzi 21 stycznia.

2. Jarosława - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Jarka, Jarcia, Jarunia, Jarula, Jarulka, Jarulcia, Sława, Sławcia, Sławeńka, Sławusia, Sławunia.

3. Jarosława - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów jaro ("gorąca", a także "gniewna, sroga, surowa") i sława ("sława"). W źródłach polskich poświadczone w XIII wieku jako Jarosława i Jerosława.

4. Jarosława - odpowiedniki w różnych językach

 • niemiecki - Jaroslava
 • angielski - Yaroslava
 • francuski - Jaroslava
 • łaciński - Jaroslava
 • włoski - Jaroslava
 • norweski - Jaroslava.

5. Jarosława - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"
 • Jarosława Bandera: żona Stepana Bandery, jednego z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów
 • Jarosława Jóźwiakowska-Bieda: polska siatkarka i lekkoatletka, skoczkini wzwyż, medalistka olimpijska
 • Jaroslava Moserová: czeska działaczka polityczna, lekarka, tłumaczka z języka angielskiego, scenarzystka
 • Jarosława Szwiedowa: kazachska tenisistka
 • Jarosława (Sława) Stećko (właściwie Hanna Jewhenija Stećko): ukraińska działaczka nacjonalistyczna, wieloletnia przewodnicząca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, tłumaczka z angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

6. Jarosława - numerologia

Liczba imienia Jarosława wynosi 1.

6.1. Główne cechy charakteru

Typowe numerologiczne Jedynki to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania. Jedynki doskonale wiedzą czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać. Numerologiczna 1 podkreśla również potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru reprezentowane przez numerologiczną Jedynkę to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

6.2. Zawody

Związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedynki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest życie chwilą, oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczne Jedynki planetarnie łączą się z wpływem Słońca i Marsa. Słońce i Mars to planety, które nierozerwalnie wiążą się z energią życiową i witalnością. Mars obdarza je niezłomnością, wojowniczością oraz aktywnością. Słońce podkreśla ich indywidualizm i silne ego.

6.5. Pory roku

Wszystkie poza zimą.

6.6. Miesiące

Marzec, sierpień oraz listopad.

6.7. Dni pomyślne

I niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 1to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1, lub 2, albo 5. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Stal szlachetna.

6.10. Kamienie

Kryształ górski, diament.

6.11. Kolory

Oraz jaskrawe barwy.

6.12. Tonacja

Ton h.

6.13. Amulety roślinne

Ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna.

6.14. Drzewa

Dąb, klon.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Baran, dzik.

6.16. Runy ochronne

Teiwaz , sowelo.

6.17. Zapachy

Każdy ostry i przenikliwy np.: czosnek, jałowiec, bazylia.

6.18. Miejsca istotne

Areny sportowe, forty, warownie, tereny piaszczyste, nowe i niezaludnione przestrzenie.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedynka to osoba, która pragnie zaistnieć w roli głowy domu. Ta wibracja numerologiczna daje dobrze poukładane relacje rodzinne.

6.21. Rozwój

Ważny dla Jedynki okres życia to dzieciństwo.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Jarosława współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Praktyczna i stabilna Dwójka ukierunkuje dynamiczną Jedynkę. Piątka wprowadzi dodatkową energię twórczą.

6.23. Znak zodiaku

Imię Jarosława jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona. Wymienione znaki zodiaku podkreślają indywidualizm osoby, zwłaszcza Baran i Lew, co jest zgodne z wibracją Jedynki. Skorpion również odnajdzie się w tej wibracji. Należy dodać, że Skorpion to znak wojowników.

7. Jarosława - dziecko

Osoby noszące imię Jarosława w dzieciństwie mogą być nieprzeniknioną tajemnicą dla otoczenia. Spojrzenie na świat jest w pewnym sensie mistyczne. Jako dzieci osoby o imieniu Jarosława mają gołębie serce i łatwo je zranić. Otaczają opieką każdą żywą istotę. Uwidacznia się wielka wrażliwość i empatia. W młodości występują silne inklinacje twórcze. W pierwszych latach życia niebo sprzyja osobom noszącym to imię, a dobry los pomaga w trudnych sytuacjach.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Jarosława - schyłek życia i starość

Ostatnie lata osoby o imieniu Jarosława spędzą w zaskakujący dla innych sposób. Ujawniają się ukryte zdolności. Niesamowita wrażliwość i empatia skłaniają do poszukiwań duchowych. Jarosława buduje z powodzeniem poczucie własnej wartości. Dobra materialne nie odgrywają tu istotnej roli.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze