Jak ćwiczyć na siłowni - rady trenera, zasady, trening interwałowy, ćwiczenia w ciąży

Ciążowy brzuszek to nie powód, by rezygnować z siłowni. Jeśli chcesz utrzymać formę w czasie ciąży, musisz zmienić nieco swój trening. Podpowiadamy, jak ćwiczyć na siłowni w ciąży.

Jak ćwiczyć na siłowni - mierz siły na zamiary

Jeśli do tej pory regularnie chodziłaś na siłownię, musisz nieco zmienić swoje przyzwyczajenia. Teraz szybciej się męczysz i nie możesz się przeciążać, dlatego musisz dopasować trening do swoich możliwości. Jak ćwiczyć na siłowni, szczególnie wtedy, gdy jesteś w ciąży? Częściej rób przerwy i pozwalaj sobie na dłuższy odpoczynek. Zawsze miej pod ręką butelkę z wodą.

Polecane wideo:

Dla własnego bezpieczeństwa poinformuj trenera, że jesteś w ciąży. Gdybyś gorzej się poczuła, personel będzie wiedział, że potrzebujesz specjalnej opieki ze względu na swój stan.

Jak ćwiczyć na siłowni - skorzystaj z rad trenera

Możesz nie wiedzieć, jakie modyfikacje wprowadzić do treningu, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej porady. O tym, jak ćwiczyć na siłowni, porozmawiaj z trenerem personalnym albo poszukaj siłowni, w której prowadzone są specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży. Być może twój odmienny stan skłoni cię do eksperymentów i wypróbowania nowych form ruchu, takich jak joga czy pilates.

Jak ćwiczyć na siłowni - trenuj mądrze

Eksperci twierdzą, że w ciąży możesz kontynuować większość ćwiczeń, które robiłaś do tej pory. Jeśli jednak źle się czujesz, zmniejsz tempo i intensywność. Są jednak pewne ćwiczenia zakazane w ciąży. Nie powinnaś robić brzuszków i przysiadów, by nie wywierać zbyt dużego nacisku na brzuch i kręgosłup.

Jak ćwiczyć na siłowni - pamiętaj o treningach interwałowych

Chcesz przygotować ciało do porodu i zastanawiasz się, jak ćwiczyć na siłowni? Trening interwałowy to najlepsza metoda na poprawę kondycji i wydolności, co na pewno przyda ci się w chwili rozwiązania. Na czym polega trening interwałowy? To krótkie serie bardzo intensywnych ćwiczeń przeplatane ze spokojniejszą aktywnością. Trening interwałowy w ciąży możesz wykonywać na bieżni, rowerku i orbitreku.

Jak ćwiczyć na siłowni - uważaj na ciężary

Trening z obciążeniem nie jest zakazany, ale powinnaś zachować ostrożność. Możesz mieć teraz problemy z równowagą i koordynacją, dlatego nie przesadzaj z ćwiczeniami siłowymi. Brak stabilności to wina hormonów, zwłaszcza relaksyny, która rozluźnia stawy, przygotowując twoje ciało na wydanie na świat dziecka. Relaksyna sprawia też, że częściej tracisz stabilność, dlatego uważaj podczas treningu na siłowni.

Jak ćwiczyć na siłowni - rozgrzej się i ochłoń

Jeśli jesteś w ciąży, twoja rozgrzewka oraz odpoczynek po treningu powinny być dłuższe niż normalnie. Twój organizm potrzebuje teraz więcej czasu na przygotowanie do ćwiczeń, ale również na ochłonięcie. Jak ćwiczyć na siłowni? Pamiętaj, że te dwa etapy są niezwykle ważne i nigdy nie pomijaj żadnego z nich.

Ćwiczenia w ciąży powinny sprawiać radość, wzmacniać mięśnie i relaksować. Nie skupiaj się na wynikach, a raczej na przyjemności z aktywności fizycznej. Siłownia w ciąży nie jest zakazanym miejscem, ale – jak zawsze – ważny jest zdrowy rozsądek i umiar. Jeśli dopasujesz ćwiczenia do swojego stanu, będziesz mogła bezpiecznie korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje siłownia.

Jesteś w ciąży i nie chcesz rezygnować z aktywności fizycznej? Dołącz do dyskusji młodych mam na naszym forum, które rozmawiają o uprawianiu sportu w czasie ciąży.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia w ciąży
Ćwiczenia w ciąży

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się kilogramów po ciąży

Najlepsze ćwiczenia na pozbycie się kilogramów po ciąży

od prostych ćwiczeń na plecach. Pływanie Kolejnym doskonałym pomysłem na utratę zbędnych kilogramów po ciąży jest regularne pływanie, które działa (...) jednak się kończy, a nadprogramowe kilogramy pozostają na...

Ćwiczenia w ciąży

Body Ball w ciąży

Ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu w ciąży jest gimnastyka. Przyszłe mamy mogą za pomocą prostych i niewymagających ćwiczeń rozruszać (...) utrzymywanie sprawności układu krążenia, oddechowego i mięśniowego...

Ćwiczenia w ciąży

Gimnastyka w ciąży

jak najszybciej rozpocząć ćwiczenia. Gimnastyka ciała w okresie ciąży jest bardzo ważna, ponieważ ma duży wpływ na psychikę kobiety, ale też pomaga w utrzymaniu (...) kręgosłupa i stawów biodrowych oraz rozciąga i uelastycznia...

Ćwiczenia w ciąży

Podnosiła 50 kilogramów na kilka dni przed porodem

Podnosiła 50 kilogramów na kilka dni przed porodem

Podczas gdy większość kobiet będących w ciąży idzie na zwolnienie by odpoczywać w domu, Breezee Ross podnosi sztangi. Na dwa tygodnie przed terminem (...) z całego świata. Nie mogą wyjść z podziwu. Dlaczego? Będąc w 38 tygodniu ciąży,...

Ćwiczenia w ciąży

Jakie ćwiczenia w czasie ciąży?

dziecka zależą przede wszystkim od działań, jakie podejmie podczas ciąży odnośnie diety i ćwiczeń. Regularna aktywność fizyczna może pomóc kobiecie (...) poprawić jej kondycję i zdrowie podczas tych 9 miesięcy wzmożonego...

Ćwiczenia w ciąży

Spacerowanie w ciąży

Spacerowanie w ciąży

Spacery w ciąży korzystnie wpływają zarówno na matkę jak i na dziecko.

Ćwiczenia w ciąży

Korzyści z ćwiczeń w ciąży

Korzyści z ćwiczeń w ciąży Odtwórz wideo

Jak ćwiczyć w ciąży? Trening ogólnorozwojowy dla kobiety w ciąży jest bardzo korzystny. Trener personalny opowiada o tym, na co powinny zwrócić uwagę panie ćwiczące w tym czasie.

Ćwiczenia w ciąży

Uprawianie sportu w czasie ciąży

Uprawianie sportu w czasie ciąży

W czasie ciąży można uprawiać sport, jednak z niektórymi dyscyplinami należy zachować szczególne bezpieczeństwo.

Ćwiczenia w ciąży

Joga w ciąży

Joga w ciąży

w ciąży istnieją pewne ograniczenia. Ćwiczenia te należy wykonywać poprawnie, tak samo jak w przypadku ćwiczeń fizycznych. Wówczas dzięki (...) będzie ranek zaraz po przebudzeniu lub przed snem. Ćwiczenia...

Ćwiczenia w ciąży

Jakie sporty można uprawiać w ciąży?

Regularne ćwiczenia w czasie ciąży pomagają kobiecie zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Systematyczny wysiłek fizyczny poprawia kondycję (...) i postawę, a także zmniejsza ból pleców i likwiduje zmęczenie. Ponadto...