Trwa ładowanie...

Domicjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Domicjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Domicjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Domicjusz imieniny obchodzi 23 października.

2. Domicjusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Domicjuszek, Domicjuszy, Domuś, Domeczek, Dominek, Domiś, Domko, Domcio, Domicjuszko, Domicy.

3. Domicjusz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, od nazwy rodowej Domicjuszy, wywodzącej się od łac. domitus, co oznacza "oswojony, poskromiony". Istniało kilku świętych patronów tego imienia. Ciekawostka Od imienia Domicjusz powstało imię Domicjan.

4. Domicjusz - odpowiedniki w różnych językach

  • angielski - Domitian, Domitius
  • francuski - Domice, Domitien
  • niemiecki - Domitian, Domitius
  • grecki - Domitianos, Domitios
  • rosyjski - Dometijan, Domitij.

5. Domicjusz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
  • Domicjan - Domitianus, Titus Flavius Domitianus, Imperator Caesar Domitianus Augustus, urodzony w Rzymie syn Wespazjana i Domitilli Starszej, cesarz rzymski z dynastii Flawiuszy panujący od 14 września 81 roku do 18 września 96 roku n.e.
  • Św. Domicjan - biskup Tongres, który stolicę biskupstwa przeniósł do Maastricht
  • Domitius Domitianus (właściwie Lucius Domitius Domitianus): rzymski uzurpator, wywołał powstanie przeciwko Dioklecjanowi w czerwcu/lipcu 297 lub 296 roku w Egipcie
  • Domitianus: mianowany cesarzem na początku rządów Aureliana, między 268 a 271 rokiem
  • Domiziano Arcangeli: włoski aktor i scenarzysta filmowy i telewizyjny.

6. Domicjusz - numerologia

Liczba imienia Domicjusz wynosi 3.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Trójka obdarza radosnym i optymistycznym podejściem do życia. Liczba imienia 3 wprowadza silne związki z naturą i daje osobowość twórczą z dużymi pokładami wyobraźni. Numerologiczna 3 uznawana jest za wibrację bardzo korzystną i przynoszącą szczęście. Harmonia wewnętrzna i doskonała adaptacja do otoczenia są to charakterystyczne cechy typowej Trójki. Osoby o liczbie imienia 3 mają szerokie horyzonty myślowe i umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy.

6.2. Zawody

Związane z komunikacją i wymianą informacji np.: dziennikarz, handlowiec, logistyk itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Trójki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i wody. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Numerologiczne Trójki planetarnie łączą się z wpływem Jowisza i Merkurego. Te planety wiążą się z przekazem informacji. Merkury odpowiada za analizę danych, a Jowisz za ich syntezę i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Jowisz wnosi dobre maniery i rozmach w działaniu.

6.5. Pory roku

Wiosna i pełnia lata.

6.6. Miesiące

Marzec, maj, lipiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

środa i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 3 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 5 lub 7. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna, mosiądz.

6.10. Kamienie

Cytryn, ametyst.

6.11. Kolory

Pomarańczowy, turkusowy.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Jemioła, podbiał pospolity.

6.14. Drzewa

Jesion, bez.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Małpa, lis, paw.

6.16. Runy ochronne

Iwaz, ansuz.

6.17. Zapachy

Radosne i ożywcze np.: żeń-szeń, eukaliptus, lipa.

6.18. Miejsca istotne

Drogi, trakty, centra handlowe, wyższe uczelnie, otwarte przestrzenie, zagranica, instytucje związane z prawem.

6.19. Pomyślny kierunek

Południe.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne powinno Trójce przynosić wiele satysfakcji.

6.21. Rozwój

Ważny dla Trójki okres to wiek od 7. do 14. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Domicjusz współgra z innymi imionami, których wartość numerologiczna wynosi 5 lub 7. Wszechstronna i ciekawa świata Trójka znajdzie wspólny język z Piątką, która bywa na salonach i posiada nienaganne maniery, a także z nieco mistyczną i romantyczną Siódemką. Numerologiczna Trójka i Siódemka będą się wzajemnie inspirować.

6.23. Znak zodiaku

Imię Domicjusz jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Wymienione znaki zodiaku dobrze współgrają z wszechstronnym charakterem tego imienia. Bliźnięta, Wodnik i Strzelec są znakami podkreślającymi rolę intelektu. Ryby podkreślą swą zdolność do tworzenia i syntezy.

7. Domicjusz - dziecko

Osoby noszące imię Domicjusz w dzieciństwie mogą być nieprzeniknioną tajemnicą dla otoczenia. Spojrzenie na świat jest w pewnym sensie mistyczne. Jako dzieci osoby o imieniu Domicjusz mają gołębie serce i łatwo je zranić. Otaczają opieką każdą żywą istotę. Uwidacznia się wielka wrażliwość i empatia. W młodości występują silne inklinacje twórcze. W pierwszych latach życia niebo sprzyja osobom noszącym to imię, a dobry los pomaga w trudnych sytuacjach.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Domicjusz - schyłek życia i starość

Ostatnie lata osoby o imieniu Domicjusz spędzą w zaskakujący dla innych sposób. Ujawniają się ukryte zdolności. Niesamowita wrażliwość i empatia skłaniają do poszukiwań duchowych. Domicjusz buduje z powodzeniem poczucie własnej wartości. Dobra materialne nie odgrywają tu istotnej roli.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze