Trwa ładowanie...

Domicjan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Domicjan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Domicjan– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Domicjan imieniny obchodzi 7 maja, 12 maja, 1 lipca i 9 sierpnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Domicjana jest 7 maja.

2. Domicjan - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Domicjanek, Domicjanuś, Domicek, Domek, Domiś, Dominek, Dominek, Domicjano, Dominek, Dominuś.

3. Domicjan - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię pochodzenia greckiego lub łacińskiego, od słowa domo ("poskramiać"). Oznacza "ten, który odważnie poskramia swoich wrogów" lub "poskromiony, oswojony". Ale również "pochodzący z rodu Domicjuszów".

4. Domicjan - odpowiedniki w różnych językach

  • angielski - Domitian, Domitius
  • francuski - Domice, Domitien
  • niemiecki - Domitian, Domitius
  • grecki - Domitianos, Domitios
  • rosyjski - Dometijan, Domitij.

5. Domicjan - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
  • Domicjan - Domitianus, Titus Flavius Domitianus, Imperator Caesar Domitianus Augustus, urodzony w Rzymie syn Wespazjana i Domitilli Starszej, cesarz rzymski z dynastii Flawiuszy panujący od 14 września 81 roku do 18 września 96 roku n.e.
  • Św. Domicjan - biskup Tongres, który stolicę biskupstwa przeniósł do Maastricht
  • Domitius Domitianus (właściwie Lucius Domitius Domitianus): rzymski uzurpator, wywołał powstanie przeciwko Dioklecjanowi w czerwcu/lipcu 297 lub 296 roku w Egipcie
  • Domitianus: mianowany cesarzem na początku rządów Aureliana, między 268 a 271 rokiem
  • Domiziano Arcangeli: włoski aktor i scenarzysta filmowy i telewizyjny.

6. Domicjan - numerologia

Liczba imienia Domicjan wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Domicjan współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Domicjan jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Domicjan.

7. Domicjan - dziecko

Osoby noszące imię Domicjan w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Domicjan w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Domicjan - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Domicjan pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze